Domácí

Chcete pomoci zničeným obcím? Tohle teď potřebují nejvíce. SEZNAM

Lidé po strašlivé katastrofě, která postihla několik obcí na jihu Moravy, přispěchali na pomoc. Darují nejen peníze, mnoho jich také míří přímo na místo s materiálem, který je potřeba k opravám poškozených budov. Dům kultury Hodonín, kam se sváží potřebné věci, zveřejnil seznam toho, co je teď nejvíce potřeba.

Česká republika se semkla, aby pomohla poškozeným po úderu tornáda na jihu Moravy. Sklady v Jihomoravském kraji, které jsou určené ke shromažďování materiálu, se velmi rychle plní, další pomoc by měli lidé nejprve konzultovat na e-mailu dobrovolnici@jmk.cz. Policie zároveň vyzývá dobrovolníky, aby do postižených oblastí už nejezdili, budou potřeba v dalších dnech. Mohou se registrovat na lince 800 129 921. 

"Dům kultury Hodonín je až po strop plný pomoci. Díky moc, jste úžasní! Prosíme, teď už tam nic bez předchozí domluvy nenoste a sledujte jejich facebook, kde zveřejňují aktuální informace," zveřejnil Jihomoravský kraj.

Právě Dům kultury zveřejnil seznam věcí, kterých je nyní největší nedostatek. Lidé nejvíce potřebují drobné nářadí, jako jsou klempířská kladívka, lopaty a lopatky, akunářadí. Nedostatek je také například hřebíků nebo montážní pěny. Chybí ale i další věci potřebné k běžnému životu, jako jsou dětské zásypy a krémy na opruzeniny.

Související obsah

Seznam je na facebooku Domu kultury Hodonín pravidelně aktualizován, vždy je ale vhodné konzultovat pomoc s organizátory.

Seznam věcí, které jsou nejvíce potřeba:

"Pokud jste schopni a ochotni něco z výše uvedeného poskytnout, dovezte nám, prosím, vše k nám na Dům kultury mimo stavebních materiálů. Ty svážet zezadu k zimnímu stadionu," uvedl Dům kultury Hodonín.

Zimní stadion je podle zástupců Jihomoravského kraje také naplněn, pomoc je proto nutné konzultovat.

Poškozeným tornádem stačí poslat fotky pojišťovně a vyplnit online formulář, více v reportáži TV Nova:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz