Domácí

Po Jihlavsku volně pobíhá Nandu pampový, utekl z tamního chovu

Po Jihlavsku volně pobíhá Nandu pampový. Dvouletý pštrosí samec utekl z jednoho tamního chovu a nedaří se ho odchytit. Majitelka proto žádá o pomoc veřejnost.

Nandu Eman ještě před pár dny trávil čas se svým bratrem Bohoušem ve výběhu. Majitelé se ho už ale třetí den pravidelně vydávají hledat do okolí Hybrálce na Jihlavsku. Velký pták totiž utekl.

Jeho dvojče Bohouš mezitím nervózně pochoduje po výběhu. Po bráchovi se mu očividně stýská. "Je vidět že ho hledá, protože chodí okolo plotu, kde utekl jeho brácha a snaží se ho najít," uvedla majitelka uprchlého ptáka Kamila Bastrová Gattringerová.

Související obsah

Štábu televize Nova se Emana najít nepodařilo. Podle všeho se ale stále pohybuje v okolí, viděli ho totiž místní. "Žerou zelený části rostlin a v tuhle chvíli na těch polích toho roste dost, predátor mu žádný nehrozí," uvedl zoolog Jan Vašák.

Kdyby se podařilo Emana vypátrat, tak stále není vyhráno. Odchytit pštrosa je totiž pořádná fuška. Běhat dokáže až 50 kilometrovou rychlostí. Před dvěma lety ho na Břeclavsku celá vesnice naháněla skoro 10 dnů.

Nejlepší je zvíře obklíčit a lapit ho třeba do odchytové sítě, tak jako se to v únoru toho roku povedlo strážníkům v Karviné.

jh, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz