Zajímavosti

Chobotnička byla i ve skutečnosti: Tajná policie sledovala Rogera Moora

Chobotnička byla i ve skutečnosti: Tajná policie sledovala Rogera Moora
Zdroj: Profimedia

Odtajněné dokumenty východoněmecké tajné policie Stasi ukazují, že pod drobnohledem byl filmový štáb natáčející slavný díl filmového Jamese Bonda.

Německý bulvární deník Bild zveřejnil dokumenty, podle kterých dění slavného filmového agenta 007 nemělo daleko ke skutečnosti. Tajná policie východoněmecké NDR Stasi měla totiž v hledáčku filmový štáb, který natáčel díl Jamese Bonda s názvem Chobotnička.


Podle dokumentů měl štáb dokonce překročit ostře sledovanou berlínskou zeď u slavného přechodu Checkpoint Charlie o 4 až 5 metrů. V nyní již legendární scéně se Roger Moore jako agent 007 blíží v tmavém Mercedesu k Checkpointu Charlie, aby se zde setkal se svým kontaktem. Tato scéna se točila několikrát, přičemž herec se zřejmě neúmyslně vícekrát dostal se svým vozem přes hranici na území Východního Berlína. Naštěstí však východoněmečtí policisté nezasáhli a štáb tak v poklidu svoji scénu dotočil.

Související obsah


Stasi byla oficiální výzvědnou službou bývalého východního Německa, která byla založena v roce 1950 a do roku 1989 měla až 100 000 zaměstnanců. Rozpuštěna byla v roce 1990, když se Německo znovu sjednotilo.
 

hud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz