Zahraničí

Hejno 30 kosatek zaútočilo na jachtu. Tříčlenná posádka se bála o svůj život

Hejno 30 kosatek zaútočilo na jachtu. Tříčlenná posádka se bála o svůj život
Zdroj: Getty Images

Nepříjemný zážitek má za sebou posádka britské luxusní jachty. Nedaleko Gibraltarského průlivu totiž na plavidlo zaútočilo přibližně 30 obrovských kosatek. Trojice mužů na palubě se dokonce obávala během dvouhodinového obléhání o svůj život.

Přibližně 30 osmimetrových kosatek vážících zhruba půl tuny naráželo přes dvě hodiny do trupu jachty. Loď zvířata poškodila na mnoha místech. "Byl to pořádný nápor,“ řekl pro portál The Sun jeden ze členů posádky Martin Evans.


Trojice můžu se vydala na plavbu z anglického přístavního města Ramsgate. Hejno kosatek pak plavidlo napadlo u Gibraltarského průlivu. Posádka se dokonce bála o svůj život. "Napadlo mě i to, že se blíží konec. Když se potopí loď, zůstaneme jen v záchranném člunu obklíčení kosatkami,“ popsal dramatické chvíle další muž na palubě Nathan Jones.


Vše naštěstí dopadlo dobře a muži vyvázli bez zranění. Obléhání jejich jachty ale trvalo přibližně dvě hodiny. Trojice poté svou plavbu přerušila a zakotvila u Gibraltaru, kde je nyní loď v opravě.

Související obsah


Útoky kosatek jsou v současné době stále častější. Podle odborníků mohla zvířata zaútočit proto, že jedno z nich zranilo jiné plavidlo. "Měl jsem pocit, že se chtějí pomstít a jsou naštvané,“ uzavřel Evans.

Lovce humrů spolkla ohromná velryba, v tlamě keporkaka strávil půl minuty. Připomeňte si reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V Praze stahují vakcínu od firmy Johnson & Johnson

Na pražském hlavním nádraží končí možnost nechat se naočkovat jednodávkovou vakcínou Janssen (Johnson & Johnson). Hlavní důvodem je to, že podle odborníků klesá její účinnost už po dvou měsících. Touto vakcínou bylo v Česku naočkováno téměř 400 000 lidí a ministerstvo zdravotnictví všem doporučuje přeočkování jinou vakcínou. V centru se nechávalo bez registrace naočkovat přibližně 600 lidí denně, teď sotva stovka. Od zítřka tak budou na místě aplikovat pouze vakcínu Spikevax (Moderna).

Píše se na Deník.cz