Krimi

Střelba v Praze: Úřednice zemřela, pyrotechnici kontrolují auto podezřelého

V úterý dopoledne byla v centru Prahy postřelena 50letá žena, která později následkům zranění podlehla. Šlo o pracovnici úřadu práce. Pachatel z místa utekl. Policie po několikahodinových manévrech podezřelého muže dopadla v centru Prahy. Muž měl u sebe nelegálně drženou zbraň.

Policejní pyrotechnik po osmé hodině večerní v úterý pomocí robota prohlíží auto v Neklanově ulici v Praze, které má patřit muži podezřelému z vraždy pracovnice úřadu práce. Ten již dříve měl na policisty připravit past, proto jsou velmi obezřetní. "Nemůžeme vyloučit, že se na místě nachází nástražné výbušné zařízení," uvedla mluvčí policie Eva Kropáčová.


Policejní robot jede k autu, které mělo patřit údajnému střelci:

Zdroj: TV Nova

Střílelo se dopoledne v Bělehradské ulici na Praze 2. "Na místě jsme ošetřili padesátiletou ženu. Svědci za pomoci dispečerů provedli také úspěšnou resuscitaci. Žena byla s velmi vážným zraněním transportována do nemocnice," informovala mluvčí záchranky Jana Poštová. Policie později uvedla, že postřelená žena svým zraněním bohužel v nemocnici podlehla.

"Pražští kriminalisté muže vypátrali v centru metropole a zadrželi za pomoci donucovacích prostředků. Muž je podezřelý z trestného činu vražda," informovala po pěti hodinách, kdy po muži pátraly stovky policistů, policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Související obsah

Podle informací TV Nova útočník střelil pracovnici úřadu práce. Kriminalisté od začátku pracovali s verzí, že by se mohlo jednat o hledaného muže, který už je podezřelý z napadení ženy leptavou látkou.

Policisté si pro tohoto muže šli v sobotu do pražské Libně. Byt byl ale prázdný a na dveřích navíc nainstalovaný nástražný střelný systém, který zranil jednoho ze zasahujících policistů. Ředitel krajského policejní ředitelství v Praze Tomáš Lerch následně na tiskové konferenci potvrdil, že mezi případy panuje souvislost.

"Já bych chtěl poděkovat médiím za spolupráci, která měla za následek, že se do pátrání aktivně zapojila i veřejnost. Všechny poznatky jsme důsledně prověřovali a vyhodnocovali. Na základě velmi dobré práce všech pražských policistů se pachatele podařilo dopadnout. Muž měl u sebe při zadržení nelegálně drženou zbraň," uvedl Lerch.

Policejní pyrotechník v úterý odpoledne zasahoval také v pražských Holešovích, a to právě ve spojitosti s pátráním po hledané osobě. Původní zpráva o nálezu výbušného zařízení se ale nepotvrdila.

Policejní jednotky zasahovali i v pražských Holešovicích:

Podle informací Blesku pracovala žena, se kterou měl hledaný muž v minulosti spory, na úřadu práce Prahy 2, kde v úterý došlo k útoku. Na YouTube navíc zveřejňoval videa, v nichž mimo jiné pomlouval a špinil bývalé kolegy i firmu Aero Vodochody, kde pracoval jako konstruktér a která mu v roce 2015 neprodloužila smlouvu.

Do vzduchu vzlétl také policejní vrtulník, který se snažil vypátrat pachatele mezi bytovými domy. Budovu pracovního úřadu prohledávali také členové Útvaru rychlého nasazení. "V současné chvíli probíhá rozsáhlé pátrání v okolí Prahy a Středočeském kraji. Jsou nasazeny stovky policistů," řekla pro TN.cz policejní mluvčí Eva Kropáčová v úterý dopoledne.

Mluvčí policie zároveň prosí všechny, kteří v 10:45 projížděli kolem místa činu a mají v autě kameru, aby se obrátili na linku 158.

Podívejte se na dopadení podezřelého z pohledu jednoho z přihlízejících:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz