Domácí

Těžký osud Pastrňáka: O tatínka přišel v 16 letech, nyní mu zemřel syn

Těžký osud Pastrňáka: O tatínka přišel v 16 letech, nyní mu zemřel syn
Zdroj: Pavel Mazáč/CNC/Profimedia, archiv D. Pastrňáka

David Pastrňák prochází nejsmutnějším obdobím v životě. Po pouhých šesti dnech přišel o prvorozeného syna, kterého měl s partnerkou Rebeccou. Není to bohužel jediná tragédie, jíž talentovaný hokejista kdy čelil. V jeho 16 letech ho rakovina připravila o milovaného otce.

Pastrňákovi zemřel prvorozený syn Viggo, bylo mu pouhých šest dní. Vše se zřejmě seběhlo nesmírně rychle, nestihl ani oznámit, že jeho partnerka Rebecca Rohlssonová vůbec porodila. Svět se od hokejového útočníka v pondělí dozvěděl až o tragédii, kterou nikdo nečekal.

Chlapeček přišel na svět 17. června a už 23. června navždy odešel. "Máme anděla, který na nás dohlíží, a říkáme mu syn. Navždy tě budeme milovat," napsal Pastrňák. "Respektujte prosím v tomto srdcervoucím období naše soukromí," dodal.

Není to bohužel jediná tragická událost, které Pastrňák za 25 let svého života čelí. Rakovina mu vzala milovaného tatínka Milana Pastrňáka.

Související obsah

Právě ten ho už v dětství coby hokejový trenér přivedl ke sportu, který se stal jeho vášní a později i povoláním. "Vždycky mi říkal: Nebudu ti dávat žádné rady. Pokud chceš něco poradit, přijď sám. Já tě prostě nechám hrát," vzpomínal Pastrňák pro web NHL.

Když se v roce 2011 chystal odejít do Švédska za lepším, za tátou si poprvé a naposledy přišel pro radu: "Řekl jsem mu, že chci trénovat s ním. A on mě vzal na suchou přípravu, běhat a tak. Pak už jsem za ním nikdy nepřišel," vyprávěl se smíchem. Tréninky totiž byly až moc tvrdé.

Čtyři dny před Pastrňákovými 17. narozeninami, 23. května 2013, přišla bolestná rána. O tátově odchodu se David dozvěděl po telefonu od maminky. Milan Pastrňák se zákeřnou chorobou bojoval delší dobu. Smutného konce se oba obávali, připravit se na něj ale nedá. 

Související obsah

"To byl asi nejtěžší moment v mém životě. Být sám ve Švédsku a vzít telefon od mámy, kdy se dozvíte, že táta umřel. Byl jsem tam druhým rokem, takže už jsem trochu uměl švédsky i anglicky, ale nejšťastnější jsem byl vždycky (s otcem, pozn. red.) na stadionu," dodal Pastrňák v roce 2019.

Tady bylo ještě dobře. Pastrňák se svou přítelkyní Rebeccou na pražské Štvanici:

Zdroj: Profimedia

Tehdy netušil, jaké neštěstí ho potká o dvě léta později. Zatím není jasné, proč se malý Viggo nedožil ani týdne. Pro Pastrňáka a jeho Rebeccu jsou oporou nejenom příbuzní, ale i přátelé a fanoušci. Dovolujeme si rovněž vyjádřit upřímnou soustrast.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz