Zahraničí

Reportér TV Nova v Chorvatsku: Sledoval změny i jak jsou na tom ceny

Už tento víkend začíná v Chorvatsku hlavní část turistické sezóny. Druhé, kterou ovlivnil koronavirus. A druhý den tráví na cestách kolem Jadranu i reportér televize Nova Ondřej Špalek, který zjišťuje, co se změnilo, jaké jsou ceny a na co se mají turisté připravit. V pondělí dojel na pobřeží a v úterý se přesouval z města Crikvenica na jih k Šibeniku.

Reportér TV Nova má za sebou 800 kilometrů a více než 10 hodin cesty z Prahy na pobřeží Jadranu. Pokoj v přízemí pro dva s minikoupelnou, chodbičkou a malou skříní vyjde na 1900 korun za noc.


Crikvenica kolem 10. hodiny večer rozhodně nijak netepe. Jedna restaurace ale naštěstí otevřeno má. "Slušná porce čevapčiči 60 kun, pleskavica to samé. Pivo za 22 kun. Aktuální kurz kuny je kolem tří korun padesát, takže večeře pro dva vychází asi na něco přes 570 korun. Procházku po promenádě ocení milovníci klidu, všude je pusto,“ popsal Špalek.

Související obsah


Zato ráno v 10:00 jsou promenáda i pláž slušně zaplněny. Stejně jako hotelová jídelna. U vstupu je sice upozornění na nošení roušek, uvnitř je ale nemá nikdo kromě personálu. Reportér ale zvedl kotvy a vyrazil dál na jih. Ještě ale musel natankovat, na dálnici to ale není zrovna nejlevnější. Litr naturalu stojí skoro 40 korun.


Po třech hodinách jízdy Špalek dorazil do Šibeniku. Historické město s řadou památek a zajímavostí, které rozhodně stojí za návštěvu.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz