Domácí

Příběh statečné Báry dojal celé Česko. Lidé jí posílají krásné vzkazy

Příběh statečné Báry dojal celé Česko. Lidé jí posílají krásné vzkazy
Zdroj: TN.cz

Bára (18) měla otevřenou zlomeninu a rozbitou hlavu, přesto se zvládla vypotácet z autobusu smeteného tornádem a přivolala pomoc. Zachránila několik životů. Její příběh, který jsme na TN.cz přinesli v úterý, dojal celé Česko. Podívejte se, jaké vzkazy 18leté hrdince lidé posílají.

"Viděla jsem, že začínají na autobus padat stromy. Všechno se to začalo dokola točit, tak jsem se skrčila pod sedačku. Pak už jsem jenom cítila, jak se autobus vznesl, začala praskat skla," popsala Bára televizi Nova hrůzné okamžiky. Smrti unikla jen o vlásek.

Studentka střední školy a dobrovolná hasička se vracela autobusem z Hodonína domů. Tornádo autobus odnášelo 30 metrů a potom s ním mrštilo o drážní budovu. Bára se navzdory vážným zraněním vydala najít pomoc. Zastavila řidiče auta, který přivolal záchranáře. Sama nemohla, protože při úderu ničivého živlu přišla o mobil. Mezi přeživšími je i 14letá Silva, kterou transportovali do vídeňské nemocnice. Tam stále bojuje o život. Je v umělém spánku a její stav zůstává kritický.

Bářina statečnost dojala tisíce Čechů, kteří jí posílají krásné vzkazy. "Holčičko zlatá, přeji ti do života jen to nejlepší. Zdravíčko, štěstíčko, hodně lásky," napsala Anna.

Související obsah

"Je úžasná, že nezpanikařila a myslela na druhé. Přeji hodně sil a brzké uzdravení. Určitě si zaslouží ocenění," je přesvědčená Milena. "Báro, moc ti děkuji za tvoji statečnost a přeji brzké uzdravení. Řidič, který volal o pomoc na tísňovou linku, a dokonce se dovolal podruhé i mně, si také zaslouží pochvalu. Snad budou všichni z cestující v pořádku," vzkázala Sabina.

Mnozí se shodují, že si Bára zaslouží Cenu Michala Velíška. Tu Nadace ADRA a TV Nova uděluje lidem, kteří se nečekaně ocitli v extrémní situaci a bez ohledu na sebe někomu zachránili život. "Ona dokázala to co bych v její situaci dokázal málokdo. Adeptka na cenu Michala Velíška," napsal Petr. Miroslav šel ještě dál: "Ne adeptka, ale vítězka!"

"Veliký respekt a úcta. Šikovná a statečná slečna. Přeji brzké uzdravení," píše Báře Marcela.

Barboru už propustili z nemocnice. Stále má ale zlomenou ruku, poraněné nohy a na těle mnoho odřenin. Teď nejvíc myslí na Silvu, se kterou jela autobusem. Je v kontaktu s její sestrou. "Doufám, že bude v pořádku. Moc jí držím palce, ať to zvládne," přeje si Bára.

Další podrobnosti o tom, co se Báře přihodilo, v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz