Domácí

Příběh statečné Báry dojal celé Česko. Lidé jí posílají krásné vzkazy

Příběh statečné Báry dojal celé Česko. Lidé jí posílají krásné vzkazy
Zdroj: TN.cz

Bára (18) měla otevřenou zlomeninu a rozbitou hlavu, přesto se zvládla vypotácet z autobusu smeteného tornádem a přivolala pomoc. Zachránila několik životů. Její příběh, který jsme na TN.cz přinesli v úterý, dojal celé Česko. Podívejte se, jaké vzkazy 18leté hrdince lidé posílají.

"Viděla jsem, že začínají na autobus padat stromy. Všechno se to začalo dokola točit, tak jsem se skrčila pod sedačku. Pak už jsem jenom cítila, jak se autobus vznesl, začala praskat skla," popsala Bára televizi Nova hrůzné okamžiky. Smrti unikla jen o vlásek.

Studentka střední školy a dobrovolná hasička se vracela autobusem z Hodonína domů. Tornádo autobus odnášelo 30 metrů a potom s ním mrštilo o drážní budovu. Bára se navzdory vážným zraněním vydala najít pomoc. Zastavila řidiče auta, který přivolal záchranáře. Sama nemohla, protože při úderu ničivého živlu přišla o mobil. Mezi přeživšími je i 14letá Silva, kterou transportovali do vídeňské nemocnice. Tam stále bojuje o život. Je v umělém spánku a její stav zůstává kritický.

Bářina statečnost dojala tisíce Čechů, kteří jí posílají krásné vzkazy. "Holčičko zlatá, přeji ti do života jen to nejlepší. Zdravíčko, štěstíčko, hodně lásky," napsala Anna.

Související obsah

"Je úžasná, že nezpanikařila a myslela na druhé. Přeji hodně sil a brzké uzdravení. Určitě si zaslouží ocenění," je přesvědčená Milena. "Báro, moc ti děkuji za tvoji statečnost a přeji brzké uzdravení. Řidič, který volal o pomoc na tísňovou linku, a dokonce se dovolal podruhé i mně, si také zaslouží pochvalu. Snad budou všichni z cestující v pořádku," vzkázala Sabina.

Mnozí se shodují, že si Bára zaslouží Cenu Michala Velíška. Tu Nadace ADRA a TV Nova uděluje lidem, kteří se nečekaně ocitli v extrémní situaci a bez ohledu na sebe někomu zachránili život. "Ona dokázala to co bych v její situaci dokázal málokdo. Adeptka na cenu Michala Velíška," napsal Petr. Miroslav šel ještě dál: "Ne adeptka, ale vítězka!"

"Veliký respekt a úcta. Šikovná a statečná slečna. Přeji brzké uzdravení," píše Báře Marcela.

Barboru už propustili z nemocnice. Stále má ale zlomenou ruku, poraněné nohy a na těle mnoho odřenin. Teď nejvíc myslí na Silvu, se kterou jela autobusem. Je v kontaktu s její sestrou. "Doufám, že bude v pořádku. Moc jí držím palce, ať to zvládne," přeje si Bára.

Další podrobnosti o tom, co se Báře přihodilo, v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz