Zahraničí

Herec Bill Cosby bude volný! Uspěl s odvoláním, odpykal si jen dva roky

Herec Bill Cosby bude volný! Uspěl s odvoláním, odpykal si jen dva roky
Zdroj: Profimedia

Známého amerického herce a komika Billa Cosbyho propustí z vězení. Tam si odpykával trest za to, že v roce 2004 zdrogoval a znásilnil svou milenku Andreu Constandovou. Cosby se proti rozsudku odvolal a ve středu jej zrušil nejvyšší soud v Pensylvánii.

Bill Cosby byl v roce 2018 odsouzen ke třem až deseti letům vězení za zdrogování a sexuální napadení zaměstnankyně Temple University Andrey Constandové v roce 2004. V loňském roce se známý herec proti rozsudku odvolal.


Nejvyšší soud státu Pensylvánie ve středu zrušil rozsudek nad známým komikem, který byl první odsouzenou celebritou od propuknutí kampaně MeToo namířené proti sexuálním přečinům. Cosby byl zatčen v roce 2015, kdy proti němu okresní prokurátor vznesl obvinění.

Související obsah


Herec si odpykal dva roky trestu. "Rozhodnutí soudu brání jakémukoliv obnovení řízení,“ píše The New York Post.

Důvodem zrušení rozsudku je původní rozhodnutí státního zástupce Cosbyho nestíhat za jeho dřívější výroky u soudu. To měl dodržet i další státní zástupce, který vedl žalobu proti Cosbymu, což se ale nestalo.


Nedávno soud odsouzenému odepřel podmínečné propuštění poté, co se ve vězení odmítl účastnit programů sexuálních delikventů. Zároveň se komik nechal slyšet, že odmítá uznat jakékoliv provinění i za předpokladu, že si bude muset odpykat celý desetiletý trest. To mu nyní už nehrozí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz