Domácí

Při odklízení následků tornáda našli pumu. Na místo míří pyrotechnik

Vyklízecí práce v obci Hrušky na Moravě, kterou před týdnem zasáhlo tornádo, zkomplikoval nález vojenské munice. Cvičný granát typu RPG se našel poblíž rodinných domů. Na místě zasahoval pyrotechnik.

Během úklidu následků řádění tornáda našli v obci Hrušky na Břeclavsku pod sutinami zřejmě vojenskou munici.

"Je to pravděpodobně cvičná střela. Otázkou je, jestli byla nebo nebyla vystřelená a jestli to tedy není jenom její zbytek. Není to úplně zjevné, takže na místo vyrazil pyrotechnik, který celou situaci posoudí. Místo je zajištěno," řekl TN.cz před 12. hodinou mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.Související obsahKrátce před třináctou hodinou bylo vyšetřování uzavřeno s tím, že se jednalo o neškodnou cvičnou střelu typu RPG.

"Zákrok byl ukončen ve 12:50. Jednalo se konkrétně o cvičný granát TG9, určený pro bojové vozidlo pěchoty. Jednalo se o munici, se kterou se cvičí, takže z toho nevyletí žádná střela," upřesnil mluvčí jihomoravské policie krátce před třináctou hodinou.

Munice byla nalezena na okraji obce v ulici Za Vodú, poblíž rodinných domů. Podle mluvčího munici z místa nálezu odvezl pyrotechnik.

Svědek Adam popsal, co se dělo po nálezu cvičné letecké střely:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz