Domácí

Josef Abrhám se přijel rozloučit s Libuší Šafránkovou i do Šlapanic

Josef Abrhám se přijel rozloučit s Libuší Šafránkovou i do Šlapanic
Zdroj: Profimedia

Rodina dala v pátek večer definitivně sbohem Libuši Šafránkové. Na zádušní mši v kostele v jejích rodných Šlapanicích se dostala i veřejnost, kapacita byla ale omezená. Nechyběli ani herečtí kolegové. Fanoušci se mohli tiše rozloučit u dvou pietních míst.

Legendární Popelka měla v pátek druhý pohřeb. Ve Šlapanicích u Brna, kde Libuše Šafránková vyrůstala, ji po zádušní mši uložili do rodinného hrobu.

Město zveřejnilo detailní program definitivního rozloučení s věčnou princeznou českého filmu. Od rána byla na náměstí vystavená kondolenční kniha, v níž mohl kdokoliv zanechat vzkaz. Mezi 15. a 16. hodinou měli fanoušci možnost položit květiny u pietního místa nebo rovnou na hřbitově.

Kostel pro veřejnost otevřel v 17 hodin. Dovnitř mohlo 100 lidí. Mše svatá za Šafránkovou začala v 18 hodin, sloužil ji páter Jan Nekuda. Při obřadu promluvili přátelé a kolegové zesnulé herečky Jan Kačer a Bolek Polívka. Mše se promítalo na obrazovku u kostela, kde ji může sledovat veřejnost.

Po mši následoval průvod z kostela na hřbitov. Tam uložili urnu Šafránkové do rodinného hrobu, kde už odpočívají její rodiče. Na místo dorazil i manžel Josef Abrhám, který je odkázán na invalidní vozík.

Související obsah

"Auta účastníků pohřbu budou odkláněna na parkoviště u hřbitova, všechna místa včetně nového parkoviště," informovali organizátoři. Lidé mají parkovat také podél silnice a na parkovišti k cihelně, dále podél silnice od křičovatky k Žuráni.

První rozloučení se Šafránkovou proběhlo minulý pátek v kostele sv. Anežky na pražském Spořilově. Herečka ho dlouhá léta navštěvovala. Příznivci jí mohli dát sbohem před obřadem, mši pak mohli sledovat na velkoplošných obrazovkách.

Podívejte se na reportáž TV Nova o loučení se Šafránkovou v Praze:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz