Domácí

Bobík a Fifinka pláčou: Zemřel autor legendárního dětského časopisu

Bobík a Fifinka pláčou: Zemřel autor legendárního dětského časopisu
Zdroj: Čtyřlístek, Profimedia

Ve věku 73 let zemřel Jan Endrýs, dlouholetý šéfredaktor legendárního dětského časopisu Čtyřlístek. Vydavatelství to oznámilo na facebooku. Na tvorbě příběhů o dobrodružství oblíbených hrdinů se podílel už od 70. let minulého století.

Bobík, Fifinka, Myšpulín a Pinďa přišli o jednoho ze svých duchovních otců. Dlouholetý člen redakce časopisu Čtyřlístek a dvakrát v jeho historii také šéfredaktor Jan Endrýs je po smrti.

"S hlubokým zármutkem vám oznamujeme, že dne 16. června zemřel ve věku 73 let dlouholetý člen naší redakce a pozdější šéfredaktor Jan Endrýs," informovalo v pátek vydavatelství kultovního magazínu pro děti.

Čtyřlístek vychází od roku 1969, Endrýs se na jeho tvorbě začal podílet na počátku 70. let. Poprvé byl šéfredaktorem v letech 1975 až 1977. "Později, začátkem 90. let, stál i u vzniku samostatného nakladatelství Čtyřlístek," pokračovali jeho kolegové.

Související obsah

Do čela redakce se vrátil v letech 2012 až 2018. "Přivedl do našeho časopisu množství nových komiksových autorů a přispěl tak do značné míry k jeho současné podobě," uvedlo vydavatelství.

 

"Jan Endrýs byl člověkem velké erudice a neutuchajícího zájmu o dění kolem sebe. Člověkem s výrazným smyslem pro humor, vždy dobře naladěným, přátelským a ochotným pomáhat. Jan dokázal život užívat plnými doušky a my na něj nikdy nezapomeneme," uzavřeli zarmoucení kolegové.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz