Domácí

Měl jsem jen jedno pivo, dušoval se školák. Test ukázal několik promile

Měl jsem jen jedno pivo, dušoval se školák. Test ukázal několik promile
Zdroj: MP Praha

S koncem školního roku přibyla práce městské policii. Jako každý rok v tuto dobu sáhli někteří školáci po alkoholu. Přibývá také telefonátů na Linku důvěry.

Konec školního roku je často spojen s opilými školáky. Řada z nich totiž s lahví alkoholu buď oslavuje začátek letních prázdnin, nebo si chce před návratem domů s nevalným vysvědčením dodat kuráž.

K podobnému případu 16letého mladíka vyrazili strážníci na nádraží do pražských Kyjí. Ten tvrdil, že měl jen jedno pivo.

"Strážníci ho našli na nástupišti. Ležící mladík těžce dýchal a nebyl schopen komunikovat s okolím. Dechová zkouška ukázala hodnotu 2,15 promile. Mladík následně uvedl, že užívá antidepresiva a přiznal více vypitých 11stupňových piv. Popíjet prý začal už dopoledne," popsala mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Související obsah

Pro mladíka si následně přijela jeho matka, která přiznala, že vysvědčení syna "nebylo právě pěkné", protože z jednoho předmětu propadl.

Dalšího chlapce našla hlídka ve dvě ráno v Londýnské ulici, kde seděl s poloprázdnou lahví pálenky. "Čtrnáctiletý mladík řekl, že se cítí dobře a ochotně se podrobil také dechové zkoušce na alkohol. Ta ukázala hodnotu 0,96 promile. K alkoholu se prý dostal tak, že dal peníze neznámému bezdomovci, který mu ho koupil," uvedla Seifertová. Hlídka pak hocha dovezla domů a předala matce.

Linka důvěry

Ze strachu z reakce rodičů na špatné vysvědčení se pak mnozí školáci obrací na Linku bezpečí. V době posledního školního dne na ni volá i čtyřikrát víc dětí než normálně.

"Děti nám často volají ze strachu, jak jejich rodiče zareagují. Den dva po vysvědčení si stěžují na zákazy rodičů nebo nepřiměřené tresty," popsala pro TN.cz Kateřina Lišková z Linky bezpečí.

Zároveň ale dodává, že se počet telefonátů v době vysvědčení v posledních letech snížil. Především prý díky elektronickým žákovským knížkám, které rodičům umožňují lepší přehled o prospěchu jejich ratolestí.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz