Domácí

Chovatelce z jižních Čech veterináři vzali 21 dog. Byly v hrozném stavu

Chovatelce z jižních Čech veterináři vzali 21 dog. Byly v hrozném stavu
Zdroj: Státní veterinární správa ČR

Veterináři ve spolupráci s policií, zástupci obce a útulky odebrali chovatelce v Oldřiši u Blažejova na Jindřichohradecku 21 argentinských dog. Psi byli ve špatném stavu a údajně měli také ohrožovat tamní obyvatele.

Inspektoři provedli ve druhé polovině června na základě obdrženého podnětu na chov většího množství psů v nevhodných podmínkách kontrolu. Podle podavatele měla zvířata také utíkat a ohrožovat obyvatele.


"Při kontrole v místě chovu jsme zjistili hned několik porušení zákona na ochranu zvířat a týraní. Spočívala zejména v omezování napájení, omezování pohybu a nevhodných podmínkách chovu,“ popsal mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Související obsah


Podle Vorlíčka byla část psů ve špatném stavu a měla zdravotní problémy. "Některá zvířata vykazovala na těle čerstvá i starší zranění svědčící o tom, že v omezeném prostoru dochází k jejich vzájemnému napadání. V mobilním domě ležely neodklizené výkaly, ve výběhu okolo něj se nacházely nebezpečné předměty, o něž se mohla zvířata poranit,“ doplnil Vorlíček.


Psi neměli ani žádnou vodu. Právě proto inspektoři chovatelce 1. července 21 argentinských dog odebrali. Dotyčná chovala jednoho psa, tři feny a 17 štěňat navíc v mobilním domku o rozměrech 9x4 metry.


Chovatelce nyní hrozí pokuta až do půl milionu korun. Podle odborníků však nešlo o množírnu, ale o nezvládnutý chov.

Takto vypadal výběh psů:

Zdroj: Státní veterinární správa ČR

Na Plzeňsku objevili na začátku roku chovnou stanici se zřejmě týranými psy. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz