Zahraničí

V Rumunsku explodovala ropná rafinérie, zahalil ji oblak kouře

V pátek odpoledne vybuchla ropná rafinérie ve východním Rumunsku. Na místě se okamžitě objevil oblak černého kouře, který stoupal kolem ropných věží rafinerie Navodari u Černého moře. Požár se podařilo uhasit a pět zraněných lidí přepravit do nemocnice. Příčina exploze zatím není jasná, lidem žijícím v okolí úřady doporučily zavřít okna, aby se chránili před kouřem.

AP
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz