Zahraničí

Hasič v troskám miamské budovy našel tělo vlastní dcery. Je to 20. oběť

Hasič v troskám miamské budovy našel tělo vlastní dcery. Je to 20. oběť
Zdroj: Profimedia

Při prohledávání sutin zříceného domu v Surfside u Miami objevil tamní hasič tělo své sedmileté dcery. Počet obětí tragédie tak vzrost na 20. Dalších 128 lidí je stále nezvěstných.

Miamský hasič, který pomáhal prohledávat trosky zříceného vícepodlažního domu v Surfside, objevil tělo vlastní sedmileté dcery. Rozrušený otec holčičku zabalil do bundy a na její nosítka pak rozprostřel malou americkou vlajku. Informaci přinesl portál Daily Mail.

"Můžeme potvrdit, že člen naší hasičské rodiny z města Miami ztratil při kolapsu svou sedmiletou dceru. Naše srdce a modlitby jsou s rodinami zasaženými touto děsivou tragédií," uvedl šéf miamských hasičů Joseph Zahralban.

Související obsah

Starostka okresu Miami-Dade Daniella Levine Cavaová pak upřesnila, že dívka je jednou ze dvou obětí, které se teď podařilo najít. Čímž se počet obětí zvýšil na 20, ale dalších 128 je stále nezvěstných.

Tělo dítěte našli ve čtvrtek večer po obnovení záchranných prací. Ty místní úřady dočasně zastavily kvůli obavám ze zhroucení zbývající části domu.

Budova se částečně zřítila minulý čtvrtek 24. června. Při následné velké záchranné akci se hasičům z trosek podařilo vyprostit několik přeživších. Celkem bylo z areálu evakuováno více než 30 lidí, informovaly úřady několik hodin po neštěstí.

Úřady spekulují, co mohlo být příčinou zřícení budovy (6/2021):
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz