Zahraničí

Malebné vodopády a skvělý zážitek. Reportér navštívil národní park Krka

Do Chorvatska, ve kterém začíná hlavní část turistické sezóny, míří čím dál víc českých turistů. Ti jezdí rádi nejen do přímořských letovisek, ale i za vyhlášenými přírodními památkami. Jednou z nich je i park kolem řeky Krka v severní Dalmácii. A tam se vydal i štáb televize Nova.

Národní park Krka, místo svou krásou často srovnávané s populárními Plitvickými jezery. Leckdo říká, že je ještě hezčí. Hlavní branou do parku je obec Lozovac. Tam je třeba nechat auto a pokračovat dál autobusem, nebo pěšky. Reportér TV Nova se ale rozhodl pro jinou trasu.


Z přístavu Skradin vyjíždí každou hodinu loď. Lístek včetně vstupenky do parku stojí 700 korun pro dospělého, za dítě dáte v přepočtu přes 400 korun. "Leželi jsme na pláži už pět dnů, myslíme, že by bylo dobré se někde podívat,“ řekl jeden z oslovených českých turistů.

Související obsah


Lidi obsluha vždy upozorní, že si mají na lodi nasadit roušku. Realita na palubě je ale trochu jiná. Dusit se chce málokdo. Po půlhodině je loď v parku. Návštěvníků letos přibylo. "Je to lepší než loni, ale ne tak dobré jako v roce 2019,“ myslí si pracovnice parku.


To nejhezčí z parku, Skradinský vodopád, je kousek od přístavu. Pohled opravdu stojí za to, na lávce je ale pořádně těsno. Ještě loni byla řeka pod Skradinským vodopádem plná koupajících se lidí. Letos už je koupání zakázané.


Při horlivém focení ale pozor, abyste nechtěně nevykoupali osobní věci. Park nabízí úchvatnou přírodní scenérii i trochu historie a člověk se v něm snadno zapomene na celý den. Pokud jste ale přijeli lodí a máte auto ve Skradinu, dejte si pozor. Poslední loď odjíždí v půl osmé večer.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz