Zahraničí

Babička zemřela, uvedla nemocnice. Rodina ji našla živou v čekárně

Babička zemřela, uvedla nemocnice. Rodina ji našla živou v čekárně
Zdroj: Profimedia

Chorvatským městem Zabok otřásl skandál poté, co tamní nemocnice oznámila jedné rodině, že jejich babička zemřela. Když si však její vnučka přijela pro tělo, našla babičku sedět v čekárně.

"V neděli jsme přišli do nemocnice vyzvednout tělo mé babičky. Na odpoledne byl naplánován pohřeb. Nakonec jsme museli v nemocnici čekat 45 minut. Slyšeli jsme, jak sestra pořád s někým telefonuje. Pak si nás personál pozval na oddělení," řekla šokovaná Martina Grabušič pro Dnevnik.

Její babička totiž skončila před dvěma týdny v nemocnici v Zaboku kvůli problémům se slinivkou břišní. "Kvůli koronaviru jsme nemohli chodit babičku navštěvovat, takže jsme se o jejím zdravotním stavu informovali pouze po telefonu. Později nám řekli, že zemřela," dodala Martina.

Související obsah

Rodina proto následující dny připravila veškeré potřebné věci pro pohřeb. Dokonce po celém městě vyvěsila parte. Když však přišla vnučka do nemocnice, tak se nestačila divit. Babičku našla živou a zdravou v čekárně.

"Doktor nás přijal a řekl, že se velice omlouvá, ale že naše babička je naživu. Maminka okamžitě plakala a křičela, že je zažaluje," svěřila se Martina se svým nepříjemným zážitkem.

Nemocnice chybu přiznala a vydala omluvné prohlášení. "Nepopíráme, že v případě jednoho pacienta byly bohužel rodině předány nesprávné informace. Ihned poté, co jsme se o incidentu dozvěděli, tak jsme přijali příslušná opatření," uvedla nemocnice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz