Krimi

Výbuch v lovosické chemičce zranil čtyři lidi, vyhlášen 3. stupeň poplachu

Hasiči se od noci na úterý potýkají s požárem po výbuchu v jedné z firem v areálu chemičky v Lovosicích v Ústeckém kraji. Zranili se čtyři lidé, byl vyhlášen třetí stupeň poplachu.

Exploze se z haly firmy Preol v rozlehlém areálu průmyslové chemie v Terezínské ulici ozvala před 23. hodinou. Vybuchl unikající plyn a začal hořet.

Zranění utrpěli podle prvotních informací čtyři lidé, jeden vážné.

  

S požárem bojují podnikoví hasiči. Zasahuje i 12 jednotek HZS Ústeckého kraje. Zvenčí ochlazovali halu a sousední objekty. Kvůli hrozbě zřícení haly o rozměrech 35 krát 20 krát 25 metrů muselo být ochlazování na čas přerušeno.

"Na místo je povolán vrtulník s termokamerou. Z důvodu velkého počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen třetí stupeň poplachu," informovali hasiči Ústeckého kraje.

"Po ochlazení budovy z 200 na 50°C již nehrozilo vznícení hexanu a hasiči mohli provést průzkum vnitřních prostor a stanovit postup hasebních prací. Po částečním rozebrání obvodových stěn haly a demontáži technologického prostupu do extraktoru byla do extraktoru dopravována voda se smáčedlem s cílem snížit teplotu na přijatelnou mez a následně byla do prostoru pokládána těžká pěna. Požár byl lokalizován v 11:14 hodin," sdělil mluvčí hasičů Milan Rudolf.

Podívejte se, jak policisté okolí rozlehlého areálu uzavřeli:

Okolnostmi výbuchu se zabývají kriminalisté. Policisté dvoukilometrový úsek silnice podél areálu uzavřeli. Kvůli zásahu složek Integrovaného záchranného systému byl také zcela přerušen provoz na trati 087 v úseku Žalhostice – Lovosice, České dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu. V současné chvíli je již silniční i železniční doprava bez omezení.

Související obsah

Společnost Preol je největším zpracovatelem řepkového semene v republice a patří do koncernu AGROFERT.

Plné ruce práce měli od úterního rána také hasiči Zlínského kraje. Ti zasahovali v Koryčanech, v ulici Zámecká hořela hala. Požární poplach byl vyhlášen čtyřem profesionálním jednotkám a 10 jednotkám dobrovolných hasičů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz