Zahraničí

Sesuvy půdy v Japonsku: Pátrání po pohřešovaných pokračuje

Přímořské japonské letovisko Atami v sobotu ochromil masivní sesuv půdy. Zatím jsou známy 4 oběti, ale pořád se pohřešuje 24 lidí. Pátrání po nich nekončí.

V japonském přístavním městě Akami jihozápadně od Tokia, které je vyhledávaným turistickým střediskem, silné deště o víkendu způsobily mohutné sesuvy půdy. Dosud si vyžádaly 4 oběti, po 24 lidech se stále pátrá.


V pondělí v noci byly záchranné práce přerušeny. Úřady je ale podle informací agentury Reuters v úterý ráno tamního času zase obnovily.


"Žádné nové zprávy o dalších přeživších jsme ještě neobdrželi. Nasazené týmy ale dělají maximum," uvedl mluvčí města Hiroki Onuma.

Související obsah


Bahno pátrání výrazně komplikuje. Záchranáři totiž nesmí používat žádnou těžkou techniku, aby případným přeživším neublížili. Další sesuvy rozbahněné půdy navíc nejsou vyloučeny.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz