Zahraničí

Zemřel Robert Downey starší, otec představitele Iron Mana

Robert Downey mladší prožívá těžké okamžiky. Ve věku 85 let zemřel jeho otec Robert Downey starší, prohrál bitvu s Parkinsonovou chorobou. Uznávaný herec a režisér pomohl synovi vyšlapat cestu na výsluní.

Herecký svět zasáhla smutná zpráva. Zemřel Robert Downey starší, ve věku 85 let prohrál boj se zákeřnou Parkinsonovou chorobou. Naposledy vydechl ve spánku ve svém domě v New Yorku, potvrdila podle portálu Mirror jeho manželka Rosemary Rogersová.

Otec Roberta Downeyho mladšího, filmového Iron Mana, byl uznávaným hercem a režisérem, pamatovat si ho můžete z filmů Ať žije Caesar!, Hříšné noci nebo Magnolia. Vůbec naposledy se objevil v akční komedii Mistrovský plán z roku 2011.

Downey st. se narodil v New Yorku v roce 1936. Jeho matka byla Irka, otec Rus. Přijímení měl po nevlastním otci Jamesi Downeym.

Související obsah

Představitel Iron Mana vděčí za svou filmovou kariéru zesnulému otci. Už v roce 1988 si spolu zahráli ve snímku Johnny, buď hodný, o dva roky později i ve zmíněném filmu Ať žije Caesar! Kromě Downeyho ml. a manželky po něm zůstala i dcera Allyson Downeyová, která je úspěšnou podnikatelkou v oblasti obchodu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz