Zahraničí

Záchranáři v Miami vzdali pátrání. Zemřelo 54 lidí, 86 se pohřešuje

Podle záchranářů je nulová šance, že by někdo přežil pád bytového domu na Floridě, od středeční půlnoci proto přestali pátrat po dalších přeživších. Poslední čísla hovoří o 54 mrtvých, 86 lidí se nadále pohřešuje.

Dlouhé dva týdny pátraly záchranné složky v troskách zříceného bytového domu po přeživších, vytáhly ale 54 bezvládných těl.

Úředníci i záchranáři ve středu uznali, že existuje "nulová šance" na nalezení někoho živého. Pod hromadou rozbitého betonu z Champlain Towers South už budou hledat jen těla obětí, informoval portál The New York Times.

"V tuto chvíli jsme opravdu vyčerpali všechny možnosti, které máme k dispozici při misi za záchranu přeživších," řekla starostka okresu Miami-Dade Daniella Levine Cavaová.

Související obsah

Šéf místních hasičů Raide Jadallah už měl sdělit rodinám pohřešovaných smutný fakt, že záchranáři přestanou využívat techniku určenou k nalezení živých lidí, ale při odklízení sutin budou pátrat už jen po ostatcích.

Zatím se podařilo identifikovat 33 obětí nalezených v sutinách domu, který se zřítil uprostřed noci před dvěma týdny. Proč k neštěstí došlo, doposud není jasné.

Takhle to vypadalo na místě neštěstí:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz