Zahraničí

Majitele bangladéšské továrny, v které uhořelo 52 lidí, zatkla policie

Policie v Bangladéši zatkla v pátek majitele a sedm zaměstnanců továrny na výrobu džusů, v které při děsivém požáru uhořelo 52 pracovníků a nejméně jednou tolik se jich zranilo. Budou se zpovídat ze špatných bezpečnostních podmínek, mimo jiné ze zamčených dveří, které lidem znemožnily útěk.

Obrovský požár zachvátil šestipodlažní budovu vzdálenou asi 30 kilometrů od hlavního městy Dháky ve čtvrtek odpoledne a podařilo se ho uhasit až druhý den. Plameny vyšlehly v přízemí, kde se nacházely chemikálie a hořlavé látky., informovala televize CNN.

Související obsah

V celé bodově byla jen dvě úniková schodiště, přičemž v některých patrech byly zamčené přístupové dveře. Existuje podezření, že odemčený nebyl ani hlavní vchod. Většina lidí tak zůstala uvězněná uvnitř. Tři nešťastníci se zabili, když vyskočili z oken v nejvyšším patře. Několik zaměstnanců hasiči zachraňovali ze střechy. Většina těl 52 obětí byla ohořelá k nepoznání.

Zdroj: Profimedia

Požár se hasičům podařilo zdolat až druhý den, počet mrtvých nemusí být konečný, nikdo přesně nevěděl, kolik lidí se nacházelo uvnitř.

Bangladéš je špatnými pracovními podmínkami dělníků a dělnic proslulá. Při požáru textilky na předměstí Dháky zemřelo před devíti lety přes sto zaměstnanců. O rok později zahynulo v troskách zřícené devítipatrové továrny na oděvy přes 1100 lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz