Domácí

Na Vysočině přetekla hráz rybníku. Hasiči evakuovali 20 lidí

Silné bouřky zaměstnaly v neděli hasiče. V Nové Vsi u Chotěboře na Havlíčkobrodsku v noci kvůli vydatným lijákům přetekla dokonce hráz rybníka. Jednotky preventivně evakuovaly asi 20 lidí.

První bouřky se v Česku objevily už v neděli před polednem. Především večer a v noci pak měli hasiči napilno. V Nové Vsi u Chotěboře na Havlíčkobrodsku přetekla hráz rybníka. Voda zasáhla šest domů. Jednotky proto preventivně evakuovaly asi 20 lidí.


O situaci informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. "Voda se rozlila také po tamní komunikaci, takže jsme na místě řídili dopravu,“ doplnila Čírtková.

Související obsah


Hasiči v souvislosti s deštěm a bouřkami vyjížděli na Havlíčkobrodsku od nedělní 20. hodiny přibližně k 20 událostem. Podobná situace byla také na Chrudimsku, kde jednotky evidují 16 výjezdů od 20:00 do 22:00.


"Profesionální hasiči spolu s dobrovolnými čerpali vodu a čistili propustky. Například ve městě Seč jsme zasahovali i v mateřské školce, voda přitékala do sklepa,“ informovala mluvčí hasičů Jana Poláková.


Bouřky a přeháňky se podle meteorologů mají objevit také v dalších dnech. "Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami, nárazy větru a kroupami,“ varovali odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Hasiči minulý týden evakuovali několik dětských táborů. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz