Domácí

Na Vysočině přetekla hráz rybníku. Hasiči evakuovali 20 lidí

Silné bouřky zaměstnaly v neděli hasiče. V Nové Vsi u Chotěboře na Havlíčkobrodsku v noci kvůli vydatným lijákům přetekla dokonce hráz rybníka. Jednotky preventivně evakuovaly asi 20 lidí.

První bouřky se v Česku objevily už v neděli před polednem. Především večer a v noci pak měli hasiči napilno. V Nové Vsi u Chotěboře na Havlíčkobrodsku přetekla hráz rybníka. Voda zasáhla šest domů. Jednotky proto preventivně evakuovaly asi 20 lidí.


O situaci informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. "Voda se rozlila také po tamní komunikaci, takže jsme na místě řídili dopravu,“ doplnila Čírtková.

Související obsah


Hasiči v souvislosti s deštěm a bouřkami vyjížděli na Havlíčkobrodsku od nedělní 20. hodiny přibližně k 20 událostem. Podobná situace byla také na Chrudimsku, kde jednotky evidují 16 výjezdů od 20:00 do 22:00.


"Profesionální hasiči spolu s dobrovolnými čerpali vodu a čistili propustky. Například ve městě Seč jsme zasahovali i v mateřské školce, voda přitékala do sklepa,“ informovala mluvčí hasičů Jana Poláková.


Bouřky a přeháňky se podle meteorologů mají objevit také v dalších dnech. "Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami, nárazy větru a kroupami,“ varovali odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Hasiči minulý týden evakuovali několik dětských táborů. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz