Zahraničí

Blesk zabil v Indii najednou 11 lidí, pořizovali si selfie. Zem zasáhly bouře

Při bouřích a monzunech, které se o víkendu prohnaly Indií, zemřely po úderech blesku desítky lidí. Jeden blesk v Rádžasthánu zabil najednou 11 turistů.

Celkem 49 Indů ve dvou indických státech zahynulo v neděli odpoledne po zásahu bleskem. Nejhorší byl případ v Rádžasthánu, kde si u středověké pevnosti Ambér, známé také jako Jantarová či Žlutá pevnost, skupina turistů pořizovala selfie. Blesk uhodil nedaleko vyhlídkové věže a zabil najednou 11 lidí, dalších 12 zranil. Informaci přinesl indický portál Times of India.


V okolí města Kóta blesk zabil čtyři děti, které pásly ovce. Další děti zemřely poblíž města Dolphur. "Vláda poskytne všemožnou asistenci poškozeným. Z premiérského fondu bude uvolněno 200 tisíc rupií pro příbuzné obětí a 50 tisíc rupií pro zraněné," informoval indický premiér Naréndra Módí na twitteru. V přepočtu je 200 tisíc rupií asi 58 tisíc korun, 50 tisíc rupií je zhruba 16 820 tisíc korun.

Související obsah


V Rádžasthánu zemřelo v neděli po zásahu bleskem 19 lidí, ve státě Uttarpradéš to bylo 30 obyvatel. Zemi zasáhly také silné deště, které zvedly hladiny řek. Voda poničila mosty a budovy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz