Domácí

"Janoušek si zranění způsobil sám." Soud řekl, proč se má vrátit do vězení

Lobbista Roman Janoušek se bude muset vrátit do vězení. Rozhodl o tom Vrchní soud v Olomouci, podle kterého zdravotní stav odsouzeného nebrání tomu, aby znovu nastoupil do výkonu trestu.

Olomoucký vrchní soud tak zamítl návrh Romana Janouška na další přerušení zbytku výkonu trestu. Podle soudu navíc soukromé aktivity nenasvědčují tomu, že by ho jeho zdravotní stav ohrožoval na životě.


"Doposud se na svobodě choval tak, jakoby žádným závažným zdravotním stavem netrpěl a dokladované potíže buď neměl, nebo je ignoroval,“ vysvětlil mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik.

Související obsah


Soud zároveň přihlédl k tomu, že se sám Janoušek "podílel na vzniku těžké nemoci, kterou trpí, jednotlivá zranění si způsobil sám a zdravotní stav si měl zhoršit také nadměrným požívám alkoholu a dalších návykových látek“.


Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení za to, že v březnu 2012 opilý srazil autem ženu a z místa ujel. Byl odsouzený za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Na jeho žádost mu soudy ze zdravotních důvodů opakovaně výkon trestu přerušily.


Do vězení lobbista nastoupil v listopadu roku 2014, dosud si odpykal zhruba rok a čtvrt. 

V roce 2019 Janoušek neuspěl se žádostí o prominutí zbytku trestu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz