Domácí

"Bavil nás všechny." Kolegové vzpomínají na Ladislava Potměšila

Nejen vynikající herec, ale také báječný parťák se smyslem pro humor, který dokáže pobavit všechny kolem. Tak na zesnulého Ladislava Potměšila ve speciálním vysílání TN LIVE zavzpomínali jeho herečtí kolegové Zlata Adamovská a Petr Nárožný.

"Byl to strašně poctivý herec, prima kolega, dalo se s ním na spoustě věcí domluvit. Když podle mě herecky dozrál, tak ho bohužel pronásledovaly vážné zdravotní problémy," řekl ve vysílání TN LIVE Petr Nárožný, který si s Potměšilem zahrál v legendárním sitkomu TV Nova Hospoda.

Podle Nárožného byla s Potměšilem radost hrát i proto, že měl dlouholetý divadelní trénink. "Hrál velké komediální role, lidé ho měli tak zafixovaného," zmínil Nárožný, který v Hospodě ztvárnil hospodského.

Vzpomínka Zlaty Adamovské:

Na Ladislava Potměšila zavzpomínala v TN LIVE i jeho herecká kolegyně z Ordinace v růžové zahradě Zlata Adamovská. Představitele majora Maisnera nebo tatínka z Discopříběhu ovšem poznala už dávno předtím, než se potkali v populárním seriálu z lékařského prostředí.

Související obsah

"Je mi moc líto, že odešel tak skvělý člověk. Znám ho od svých 17 let, kdy v divadle hrál jednoho z mých nápadníků. Tehdy tam byla celá parta, jejíž členové byli asi o deset let starší než já. A kluci se pořád dohadovali, kdo z nich mě odveze domů," přidala osobní vzpomínku Adamovská.

Pak se s prý s Potměšilem míjeli a potkali se znovu o řadu let později až v Ordinaci. "Milovala jsem jeho smysl pro humor, byl obrovský pohodář, v pauzách nás všechny bavil. Nebyl to žádný morous a jako herec neměl žádná slabá místa," má jasno oblíbená herečka.

Ladislav Potměšil zemřel ve věku nedožitých 76 let. Úmrtí potvrdil jeho syn, který zdůraznil, že jeho otec měl dlouhodobé zdravotní problémy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz