Domácí

Práce po řádění tornáda stále pokračují, na demolici čekají desítky budov

Na jižní Moravě stále pokračují práce po řádění tornáda. Kromě úklidu je jejich součástí i demolice téměř 200 poškozených domů. V Hruškách u Břeclavi se v pondělí bouralo naposledy.

Těžká technika v pondělí v Hruškách na jižní Moravě dodělala svou práci. "Toto je poslední objekt, který je určen k demolici, který byl dán krizovým štábem," potvrdil velitel jednotek Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR Lukáš Kmec.

Stodola, která sousedí s dalším domem, tak stejně jako dalších 62 budov v Hruškách padla za oběť tornádu. Celkově má na jižní Moravě jít k zemi 200 domů.

"U nás v Hruškách bylo poškozeno 201 domů a nařízená demolice byla u 62 z těchto poškozených domů, takže téměř třetina domů šla k zemi," popsal místostarosta obce Hrušky Marek Babisz.

Související obsah

"Ty demolice jsou každá jiná, některá trvá v řádu hodin a některá trvá v řádu dnů, tato demolice už pokračuje třetím dnem, řeže se dřevo, odváží se sutiny a všechno to jde strašně pomalu, protože je to dané tou nestabilitou toho objektu," doplnil Kmec.

Hasiči v Hruškách končí, práce ale mají stále dost. Přesunují se jen o pár kilometrů dál do Moravské Nové Vsi, Mikulčic a Hodonína, kde mají bourat dalších 40 budov.

Radim Bánovský / klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz