Domácí

Další zásah hasičů na Ohři. Vodáci nezvládli jez, jeden skončil v péči záchranářů

Další zásah hasičů na Ohři. Vodáci nezvládli jez, jeden skončil v péči záchranářů

Také v pondělí vyjížděli hasiči Karlovarského kraje na pomoc vodákům. Loď s dvěma lidmi se totiž převrátila na jezu v Šabině. Vodáci se nakonec dostali na břeh před příjezdem hasičů, jeden skončil v péči záchranářů. Hasiči doporučují, aby lidé na Ohři, když je zvýšený průtok, dávali pozor.

K záchraně osob z vody vyjeli hasiči v pondělí po poledni, podle hlášení na tísňovou linku se na jezu v Šabině na Sokolovsku převrátila loď se dvěma vodáky. Na místo vyjeli záchranáři i hasiči.

Vodáci se naštěstí dostali na břeh před příjezdem hasičů, věci jim pomohli vylovit jejich přátelé. Jednoho z vodáků si podle hasičů nicméně převzala záchranná služba.

"Jez v Šabině je přírodní, za normálního stavu vody je možné jej označit za zcela bezpečný, velmi malý a nijak zrádný. Za zvýšeného stavu vody, který je aktuálně na řece Ohři, je pak situace jiná. Tento úsek není vyloženě nebezpečný, ale pokud se zde nějaká vodácká posádka s lodí převrátí, tak v aktuální hloubce a silnějším proudu mohou mít problémy udržet se nad hladinou," popsali hasiči na sociálních sítích.

Ani nyní nelze podle hasičů hovořit o Ohři jako o nebezpečné řece, je ale nutné používat zdravý rozum, nepřeceňovat své síly, zkušenosti a také mít odpovídající vybavení.

Související obsah

"Hasiči jsou na podobné zásahy velmi dobře vybaveni a proškoleni, nemohou být ale na každém místě řeky okamžitě a někdy i opravdu krátká chvilka může rozhodnout o životě či smrti," doplnili hasiči.

Na řece Ohři v sobotu bojovalo pět vodáků o život. Čtyři lidi se podařilo na břeh dostat pomocí záchranného kruhu, pro pátého pak skočil policista přímo do řeky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz