Domácí

Obří požár a výbuchy v kempu na Orlíku! Shořelo 11 karavanů

Kvůli rozsáhlému požáru karavanů v kempu Radava v pondělí v noci museli jihočeští a středočeští hasiči vyhlásit třetí stupeň poplachu. Podle svědků bylo z místa slyšet i výbuchy.

Původně kvůli požárů tří karavanů vyrazili hasiči na Písecko do kempu Radava v obci Chrást u Orlické přehrady. Oznámení dostali v pondělí ve 22:20.


"Hoří a bouchají karavany, jsou tam lidé, jedou tam sanitky. Nevíme, co se děje. Jsou tam obrovské požáry v místě kempu. Je to tam plné lidí i s malými dětmi," popsala pro TN.cz svědkyně.

Související obsah


Vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči z Jihočeského kraje a také ze Středočeského, pomáhal i člun Vodní záchranné služby (VZS) Praha-Orlík. "Vzhledem k počtu zasahujících jednotek byl operačním střediskem v 22:31 hodin vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu a následně v 0:59 hodin 3. stupeň. Celkem na požářišti zasahovalo deset cisteren a čtyři dopravní automobily," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.


Oheň nakonec pohltil celkem 11 karavanů, obytné auto Avia a osobní auto Škoda Yeti a část nedalekého lesa na ploše asi 70 na 70 metrů. Naštěstí se nikdo nezranil.


"Zasahujícím jednotkám se podařilo požár dostat pod kontrolu krátce před půl dvanáctou večerní. Oba stupně požárního poplachu byly odvolány v 1:09 hodin. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 3:21 hodin," dodala Matějů. Výše škody a příčina požáru zatím nejsou známé.

Reportér TV Nova popsal situaci ve vyhořelém kempu Radava:


 

Situaci natočil čtenář TN.cz. Na video se podívejte ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz