Domácí

Firmy ohlásily hromadné propouštění. Stovky lidí přijdou o práci. PŘEHLED

Firmy ohlásily hromadné propouštění. Stovky lidí přijdou o práci. PŘEHLED
Zdroj: Getty Images

Stovky zaměstnanců mohou přijít v následujících dnech a týdnech o práci. Řada firem napříč Českem totiž ohlásila úřadům práce záměr hromadně propouštět. Nejhorší situace je ve Středočeském kraji, kde by výpověď mohlo dostat přes 100 pracovníků.

"Ke konci června nahlásilo záměr hromadného propouštění v celé ČR celkem devět zaměstnavatelů. Tento krok by se mohl v následujících měsících dotknout 478 jejich zaměstnanců,“ sdělila TN.cz mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková.


Výpověď se má týkat především pracovníků informačních služeb, kovodělníků a strojírenských nebo montážních dělníků.

Související obsah


Nejhorší situace je ve Středočeském kraji, kde výpověď hrozí 136 zaměstnancům ze tří různých firem. Bát o práci by se měli lidé také v Praze. V hlavním městě ohlásily záměr hromadného propouštění čtyři podniky a dotknout se má 91 pracovníků.


V klidu mohou být lidé, kteří pracují ve Zlínském a Olomouckém kraji. Z těchto oblastí úřady práce nemají hlášený žádný záměr.

Přehled hromadného propouštění na květen a červen 2021:


Oproti květnu jde o pokles v počtu zaměstnanců, kteří mohou přijít o práci. "Počet propuštěných zaměstnanců (478) meziměsíčně (o 174) i meziročně (o 2084) klesl," doplnila Beránková. Úřad práce evidoval k 30. 6. 2021 celkem 273 302 uchazečů o zaměstnání, což je o zhruba 12 tisíc méně než v předchozím měsíci.

Související obsah


Podle odborníků se situace zlepšila s příchodem sezónních prací. "V souvislosti s uvolňováním ochranných opatření obnovili své ekonomické aktivity zaměstnavatelé působící v oborech, ve kterých vlivem pandemie došlo ke značným hospodářským ztrátám. Řada nezaměstnaných také nastoupila do práce v rámci sezónních činností, které už jsou v plném proudu,“ vysvětlil generální ředitel Úřadu práce ČR Viktor Najmon.

Lidé při práci více umírají. Další informace se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz