Domácí

Silná bouřka řádila na Opavsku! Lámala stromy a zatopila sklepy

V pondělí večer se přes Opavsko přehnala silná bouřka, která lámala stromy a větve. Hasiči museli vyjíždět i k zatopeným sklepům. Naštěstí se lokální bouřka obešla bez zranění.

Silný vítr, déšť a kroupy. Tak to vypadalo v Hlučíně na Opavsku, Kozmicích, v Dolním Benešově nebo třeba Darkovičkách. Profesionální i dobrovolní hasiči tam mají za sebou 20 zásahů. Voda zaplavila i ulice.

"Hasiči vyjeli k první události před osmou večer. Poslední událost pak začali řešit o tři hodiny později, kolem jedenácté v noci. Nejčastěji prováděli čerpání vody ze zatopených sklepů a garáží, čistění komunikací, kanálů a kanálových vpustí ucpaných splavenou hlínou nebo trávou," popsal mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Související obsah

Práce hasičů nebyla snadná, museli si vzít na pomoc veškerou techniku. Vítr poškodil i některé konstrukce. "Některé zásahy si vyžádaly taktéž nasazení motorových pil k pokácení popadaných stromů nebo polámaných větví," dodal Popp.

Meteorologové navíc vydali výstrahu před vydatnými dešti. Od šesté hodiny v úterý večer do středeční třetí hodiny ranní platí výstraha před velmi silnými bouřkami pro Prahu a Středočeský kraj a před silnými pro Pardubický a Jihomoravský kraj. Během středy ale mají silné bouřky řádit prakticky v celé republice. Hladiny řek by se mohly zvednout i na povodňové stupně, zejména v Plzeňském kraji, kde je do středečního poledne vyhlášená povodňová pohotovost. Detaily zjistíte v článku ZDE.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz