Domácí

Vidím vlky, hlásila strážníkům žena z Ostravy

Vidím na okraji lesoparku vlky. Právě takové oznámení obdrželi na začátku týdne ostravští strážníci. Do terénu okamžitě vyrazily hlídky, které začaly pátrat po zvířatech. Nakonec se však ukázalo, že šlo o lišky.

V pondělí před devátou hodinou ráno informovala 50letá žena strážníky, že ze svého bytu v okrajové části Ostravy-Poruby viděla v houšti lesoparku zřejmě vlky. "Dotyčná ze svého bytu ve třetím patře pozorovala dalekohledem na kraji nedalekého lesoparku několik zvířat, zřejmě vlků, kdy o psy by se jednat nemělo,“ informoval mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů.


Hlídka se poté okamžitě vydala na místo, kde se zvířata měla pohybovat. Zároveň strážníci nechali prozkoumat kamerové záznamy z okolí.

Související obsah


Po krátkém pátrání narazil jeden člen hlídky, který je zároveň také myslivcem, na stopy zvěře. Při bližším ohledání zjistil, že se skutečně jedná o psovitou šelmu. "Nešlo však o stopy vlka, ale o stopy lišky. Posléze i lišky spatřil ukryté v křoví. Ty se před ním daly na útěk,“ doplnil Machů.


Skutečnost, že se jedná o lišky, poté potvrdily také záběry z bezpečnostních kamer. "Strážník spatřil na kamerách v houští lišku s několika mláďaty,“ uzavřel Machů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Krátká zpráva

Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu

Starostové vybrali nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu místo Věslava Michalika, který se nominace do nastupujícího kabinetu vzdal kvůli informacím o možném střetu zájmů. Celostátní výbor STAN vybíral ze čtyř kandidátů. Jméno vítěze oznámí v pondělí, nejprve se ho dozví premiér vznikající vlády Petr Fiala (ODS).

Píše se na Deník.cz