Domácí

Vidím vlky, hlásila strážníkům žena z Ostravy

Vidím na okraji lesoparku vlky. Právě takové oznámení obdrželi na začátku týdne ostravští strážníci. Do terénu okamžitě vyrazily hlídky, které začaly pátrat po zvířatech. Nakonec se však ukázalo, že šlo o lišky.

V pondělí před devátou hodinou ráno informovala 50letá žena strážníky, že ze svého bytu v okrajové části Ostravy-Poruby viděla v houšti lesoparku zřejmě vlky. "Dotyčná ze svého bytu ve třetím patře pozorovala dalekohledem na kraji nedalekého lesoparku několik zvířat, zřejmě vlků, kdy o psy by se jednat nemělo,“ informoval mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů.


Hlídka se poté okamžitě vydala na místo, kde se zvířata měla pohybovat. Zároveň strážníci nechali prozkoumat kamerové záznamy z okolí.

Související obsah


Po krátkém pátrání narazil jeden člen hlídky, který je zároveň také myslivcem, na stopy zvěře. Při bližším ohledání zjistil, že se skutečně jedná o psovitou šelmu. "Nešlo však o stopy vlka, ale o stopy lišky. Posléze i lišky spatřil ukryté v křoví. Ty se před ním daly na útěk,“ doplnil Machů.


Skutečnost, že se jedná o lišky, poté potvrdily také záběry z bezpečnostních kamer. "Strážník spatřil na kamerách v houští lišku s několika mláďaty,“ uzavřel Machů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz