Domácí

VIDEO: O model nenarozeného plodu si můžou zažádat už i české maminky

V děčínské nemocnici v Ústeckém kraji jako první v republice dostali k dispozici unikátní ultrazvukový přístroj s 3D a 4D zobrazením. České maminky tak neobdrží jenom fotografii nenarozeného plodu, ale nově taky jeho trojrozměrný model. Podívejte se na video pod titulkem, jak takový model vypadá.

Nemocnice Děčín nastávajícím maminkám nabídne kromě snímku nenarozeného plodu poprvé také jeho 3D model. Děčínská nemocnice je totiž prvním a zatím jediným pracovištěm v Česku, které začalo používat speciální ultrazvukový přístroj s 3D a 4D zobrazením.

"Tento špičkový přístroj využívající nejmodernější technologie umožňuje excelentní a přesnou diagnostiku vrozených vývojových vad plodu jako i gynekologických patologií. 3D tiskárna nám umožní nabídnout maminkám vizualizaci ještě nenarozeného plodu nejen v podobě fotografie, ale i v podobě 3D modelu, " popsal primář děčínského gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Peter Kraus.

Související obsah

Ultrazvukový přístroj s 3D tiskárnou, která modely umí vytisknout, nemocnice pořídila z dotací Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Ten spadá pod ministerstvo pro místní rozvoj.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz