Naše Česko

Nový festival chce podporovat mladé umělce i pomáhat Moravě

Nový festival chce podporovat mladé umělce i pomáhat Moravě
Zdroj: Klasika u Wericha/Josef Rabara

Nový komorní festival rozezní zahradu Werichovy vily v Praze. Jeho cílem je kromě podpory mladých českých umělců také pomoci jižní Moravě po tornádu. Organizátoři se proto spojili s brněnskou diecézí a posluchači budou moci přispět na charitu do připravené kasičky.

Komorní festival zve na Kampu milovníky melodií i nevšedních zážitků. Hudební slavnosti s názvem Klasika u Wericha jsou novým festivalem vážné hudby, který zahrnuje několik komorních koncertů. Nadcházející dva písňové večery se uskuteční v úterý 20. července a ve středu 21. července.

Na břehu Čertovky se rozezní v průběhu zbývajících čtyř letních večerů klasická hudba v podání talentovaných mladých umělců, kteří za sebou mají řadu úspěchů na české i zahraniční scéně. Původně měl začít už v minulém roce, ale koronavirová krize festivalu nepřála.

Související obsah

Koncerty mají za cíl kromě podpory mladých českých umělců i pomoci lidem na jižní Moravě po tornádu. Právě proto se organizátoři spojili s Diecézní charitou Brno. "Během následujících hudebních večerů tak budou mít posluchači možnost přispět do kasičky a pomoci tak lidem v oblastech postižených tornádem," uvedla jedna z organizátorek Helena Krausová.

Prostor Werichovy vily také nebyl zvolen náhodně. Organizátorům se líbí především Werichův citát, který se shoduje i s jejich filozofií. "Hudbě nerozumím a mám hudbu rád. Nerozlišuji mezi vážnou a lehkou, jen dobrou a špatnou," říkával Jan Werich. "Vážnou hudbu genius loci zahrady Werichovy vily, stejně jako léto, kdy se Klasika u Wericha koná, posouvá k "lehkostí" a pohodě, kterou si, myslím, všichni po těch všech opatřeních a omezeních zasloužíme," vysvětlil ředitel festivalu Aleš Navrátil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz