Krimi

Krádeží v kempech přibývá! Zloději okrádají i spící dovolenkáře

Opět stoupá počet krádeží ve stanech a chatkách v českých kempech. Jeden z posledních případů zaznamenali v Jihočeském kraji, kde se z karavanu ztratily věci za 200 tisíc korun. Zloději se nezaleknou ničeho a klidně si do chatky, kde spí návštěvníci, dojdou například pro klíče od auta.

I několikrát denně teď o prázdninách vyjíždějí policisté do kempů po celé republice, kam je volají zoufalí rekreanti. A důvod? Jejich letní příbytek navštívil zloděj a bral všechno, co mu přišlo pod ruku.


"Evidujeme krádeže vodáckého vybavení, krádeže raftu, ale také například odcizené věci ze stanů v noci, kdy lidi spí,“ informoval policejní mluvčí Jiří Matzner.


Pro zloděje není překážkou ani zámek. Stejně tomu tak bylo v případě uzamčeného karavanu v kempu na jihu Čech. Tam zaznamenali škodu kolem 200 tisíc korun. Zloděj si totiž z karavanu odnesl notebook, fotoaparát, telefony a peníze se šperky.

Související obsah


"My už žádné věci radši nevozíme s sebou. V chatě nahoře nás loni vykradli,“ vysvětlili oslovení kempaři. "Měli jsme otevřenou a nezamčenou chatku. Takže v noci přišli dovnitř, vzali si klíčky, které tam ležely. My tam spali všichni a otevřeli si auto,“ doplnili další.


Podle policie je proto nejlepší nevozit s sebou cenné věci, mít vždy u sebe telefon, pouze menší hotovost a platební kartu. Ve většině případů podle policie kradou organizované skupiny, které si kempy nejdříve projdou a vytipují, kde by mohli být méně ostražití majitelé.


I přes veškerá preventivní opatření každoročně způsobí zloději v kempech škody za miliony korun.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz