Zahraničí

Podezřelý muž zabil při přestřelce v Texasu policistu, další čtyři zranil

Podezřelý muž zabil při přestřelce v Texasu policistu, další čtyři zranil
Zdroj: Profimedia

Jeden policista zemřel, čtyři další jsou zranění po čtvrteční přestřelce s podezřelým mužem v malém městě na západě amerického Texasu. Střelec se zabarikádoval v domě a je obklíčený zásahovou jednotkou.

Krvavý incident se stal kolem 13. hodiny místního času (20:00 SELČ) v třináctitisícovém městečku Levelland, informovala americká média.

Policisté podle prvních zpráv hledali podezřelého a údajně ozbrojeného muže. Ten po nich začal střílet a pak se v domě zabarikádoval.

Velitel zasahujících policistů postřelení nepřežil, zemřel po převozu do nemocnice. Další čtyři strážci zákona jsou zranění, stav dvou z nich je kritický.

Související obsah

Na muže upozornil soused, choval se prý divně a chodil s něčím, co připomínalo pušku. Na příjezdové cestě stálo auto, které měli policisté nahlášené kvůli agresívní jízdě po dálnici.

Strážci zákona se s mužem snažili navázat kontakt, on se však choval nepřátelsky. Najednou otevřel hlavní dveře a zahájil palbu. Akce stále probíhá, dům obklíčila zásahová jednotka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz