Krimi

Postřelený muž ze Sokolovska umřel. Policisté obvinili mladíka z vraždy

Sedmapadesátiletý muž ze Sokolovska, kterého měl na konci května postřelit z okna svého domu 33letý mladík, zemřel. Policie tak překvalifikovala čin obviněného na vraždu. Dotyčnému hrozí až 18 let.

Postřeleného okamžitě odvezli záchranáři do Fakultní nemocnice Plzeň. Tam však zemřel. "Sedmapadesátiletý muž bohužel podlehl svým vážným zraněním,“ informovali v pátek ráno na twitteru policisté.


Kriminalisté proto překvalifikovali trestný čin na zvlášť závažný zločin vraždy. "Trestní sazba zůstává stejná. Třiatřicetiletému muži hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na 18 let,“ řekl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Související obsah


Mladíka policisté zadrželi ihned po střelbě. "Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Na rozhodnutí soudu tak počká v policejní cele,“ doplnila policejní mluvčí Eva Valtová.


Podle policistů měl dotyčný postřelit nelegálně drženou zbraní svého souseda. Ke střelbě však neměl mít žádný důvod. "Přesnou příčinu události však stále vyšetřujeme," řekl TN.cz Kopřiva.  Původně kriminalisté střelce obvinili z pokusu o vraždu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz