Zahraničí

Trest smrti pro rozparovače z Hollywoodu, zabil i přítelkyni známého herce

Soud v Los Angeles uložil v pátek trest smrti Michaelu Gargiulovi - vrahovi žen, kterému se přezdívá rozparovač z Hollywoodu. Ubodal dvojici žen, třetí oběť mu ale unikla a poté se policistům podařilo ho dopadnout. Jednou z jeho obětí je i žena, která měla v den, kdy ji zabil, jít na rande se známým hercem Ashtonem Kutcherem (Dva a půl chlapa). Gargiulo trvá na tom, že je nevinný.

Příbuzní jeho obětí plakali, když soudce v pátek v Los Angeles Michaelu Gargiulovi uložil nejtvrdší trest. Ashley Ellerinovou (22) a Marii Brunovou (32) před dvaceti, respektive šestnácti lety, ubodal v jejich domovech v Kalifornii.

Jak připomíná britská BBC, Gargiula se podařilo dopadnout poté, co se jeho další oběť, tehdy šestadvacetiletá Michelle Murphyová, dokázala ubránit. Sice se mu z místa činu podařilo uprchnout, ale zanechal za sebou krvavé stopy, díky nimž ho kriminalisté dokázali vypátrat. Při pátečním hlavním líčení se Murphyová zhroutila a soudu řekla, jak pro ni chvíle, které tráví v noci sama, jsou "celým světem plným bolesti" i řadu let po traumatu.

Gargiulo byl uznám vinným ze dvou dokonaných vražd a z jednoho pokusu o vraždu v roce 2019, ale nadále trvá na tom, že je nevinný. Nyní ho čeká samostatný proces, v němž je obžalovaný z vraždy osmnáctileté ženy ve státě Illinois v roce 1993.

Související obsah

Vraždy v Kalifornii přitáhly celosvětovou pozornost, protože jedna z rozparovačových obětí, Ashley Ellerinová, měla jít v únorový den roku 2001, kdy ji ubodal, na rande se známým hercem Ashtonem Kutcherem.

Ten v soudní síni vypověděl, že když zaklepal na dveře jejího domu v Hollywoodu a ona neodpovídala, nahlédl dovnitř oknem. A uviděl na zemi skvrny, které považoval za fleky od vína. Druhý den mrtvou ženu se 47 bodnými ranami objevil spolubydlící.

Marii Brunovou, matku čtyř dětí, které bydlela hned vedle první oběti, Gargiulo ubodal v prosinci 2005. Na Michelle Murphyovou zaútočil v jejím bytě v roce 2008, probudila se, když ji začal bodat nožem. Přesto se mu dokázala ubránit a později se stala klíčovou svědkyní procesu.

I když hollywoodský rozparovač dostal trest smrti, může trvat delší dobu, než k popravě dojde. Poslední se v Kalifornii konala před 15 lety a od roku 2019 jsou exekuce dokonce zakázané guvernérem Gavinem Newsomem.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz