Zahraničí

Hasič Lukáš (31) šel dát krev, odešel s děsivou diagnózou. Rodina truchlí

Hasič Lukáš (31) šel dát krev, odešel s děsivou diagnózou. Rodina truchlí
Zdroj: Thinkstockphotos

Obrovský smutek a žal zažívá dvaatřicetiletá Slovenka Simona a její dvouletá dcerka Hanka. Obě totiž přišly o toho nejdůležitějšího muže v rodině - manžela a tátu, jednatřicetiletého Lukáše. Muž, který působil jako hasič, chtěl darováním krve udělat dobrý skutek, místo toho odběr odhalil děsivou diagnózu.

Lukáš si se svými děvčaty užíval života naplno, vždy byl silný a zdravý. Život naruby se mu obrátil loni, když šel darovat krev. Lékařům se totiž vzorek nezdál a muže poslali na vyšetření. Diagnóza byla nekompromisní, ukázala rakovinu, píše zpravodajský portál Nový čas.

Dvaatřicetiletá Simona a o rok mladší Lukáš přitom byli partnery úctyhodných 14 let. Znali se už od střední školy, narození dcerky Hanky si užívali a měli spoustu plánů do budoucna. Lukáš byl sportovcem tělem i duší a poté, co se s manželkou vrátil ze Skotska, stal se hasičem.

"On svoji práci nesmírně miloval, bylo to jeho poslání a vždycky všechno dělal na sto procent," vypráví jeho manželka, nyní už vdova. Krev prý Lukáš chodil darovat pravidelně. "Když tam byl minulý rok, tak zjistili, že má zvýšené hodnoty a poslali ho na vyšetření. Ani ve snu nás nenapadlo, že to bude něco vážného," vzpomíná Simona.

Diagnóza loni v říjnu ale byla zdrcující - rakovina tlustého střeva. Podle Simony se ale Lukáš prý ani na chvilku nevzdal a věřil, že zákeřnou nemoc porazí. Dokonce oba svůj letitý vztah na jaře stvrdili sňatkem.

Oporu měl mladý hasič i ve své mamince, která mu pomáhala i přesto, že sama v té chvíli měla strach o svého muže a Lukášova otce, který měl vážný průběh covidu. Jenže jejich příběh nakonec neměl happyend, skončil tragicky. Lukáš v minulý týden svůj boj prohrál. Zničená je tak nejen Simona, ale i jeho kolegové a kamarádi. Mladé vdově s dcerkou teď pomáhá sbírka, kterou založil Lukášův bratr Jozef.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz