Zahraničí

Muži v Číně před 24 lety unesli syna, teď přišlo radostné shledání

Muži v Číně před 24 lety unesli syna, teď přišlo radostné shledání
Zdroj: Profimedia

Téměř čtvrtstoletí hledal jednapadesátiletý Číňan Kuo Kang-tchang svého syna. Toho v roce 1997 tehdy jako dvouleté batole unesli obchodníci s lidmi. Příběh se teď dočkal šťastného konce, jak informoval web britské stanice BBC – syn se našel.

Statisíce ujetých kilometrů, vynaložení nejen životních úspor, ale i sil – tak vypadala cesta dnes už jednapadesátiletého muže, který půl života zasvětil tomu, aby našel svého zmizelého syna. Obchodníci s lidmi tehdy dvouletého chlapečka unesli od jejich domu v provincii Šan-tung.

Od té doby začala Kuovo pátrání. Projet měl 20 provincií, při nehodách prý poškodil na desítku motorek a utrpěl i zlomeniny. I poté, co utratil veškeré peníze, vůle ho neopouštěla. Přes všechno ve snaze najít své dítě spal pod mosty a žebral o jídlo a pokračoval v pátrání.

Po téměř 24 letech od únosu, když už možná docházela naděje v jeho nalezení, přichází zpráva – syna našla policie. Podle zpravodajského webu Global Times Kuova syna odhalily testy DNA.

 

Související obsah

Policie prý zároveň vypátrala a zatkla dva podezřelé z únosu. Dnes už dospělý mladík se podle BBC našel v sousední provincii Che-nan, kde také žil. Víc informací o vypátrání zmizelého syna ale zatím k dispozici není.

Jak upozornil web BBC v Číně jsou únosy dětí velkým problémem, ročně jich zmizí tisíce. Obchodníci s lidmi je často prodávají k adopci, a to i do zahraničí.

Čínská média zveřejnila obrázky z dojemného setkání:

TN LIVE
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francouzský velvyslanec se vrátí do Washingtonu

Velvyslanec Francie se vrátí do Spojených států. Telefonický rozhovor mezi prezidenty Joe Bidenem a Emmanuelem Macronem zmírnil napětí mezi zeměmi poté, co Američané připravili Francouze o miliardovou zakázku na dodávku ponorek pro Austrálii, aniž by svého tradičního spojence předem informovaly.

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín, které daruje chudším zemím, na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až šest miliard dávek.

Píše se na Deník.cz