Zahraničí

Nepříjemnost při cestě do Bulharska! Země zpřísnila podmínky pro vstup

Nepříjemnost při cestě do Bulharska! Země zpřísnila podmínky pro vstup
Zdroj: Getty Images

Dovolená v Bulharsku se zkomplikovala. Země totiž zpřísnila podmínky pro překročení hranic. Od pondělí turisté opět potřebují buď negativní testy, nebo potvrzení o ukončeném očkování či o prodělané nemoci covid-19.

Bulharsko od pondělí zpřísnilo podmínky pro vstup do země. Na základě opatření Ministerstva zdravotnictví Bulharské republiky teď turisté pro vstup do země potřebují certifikát o ukončeném očkování, tedy minimálně 14 dní od aplikace poslední dávky, nebo potvrzení o prodělané nemoci covid-19. Předkládat je možné i potvrzení o negativním výsledku antigenního testu, ne však staršího než 48 hodin, nebo PCR testu, maximálně 72 hodin od odběru.

Související obsah

To do neděle pro vstup do Bulharska potřeba nebylo a Češi směli hranice překračovat volně. Informaci o zpřísnění podmínek zveřejnila Cestovní kancelář Alexandria na svém facebookovém profilu. Aktuální situaci a podmínky pro překročení hranic můžete sledovat na webu cestovky.

Podobné zpřísnění zavedlo před nedávnem také Chorvatsko. Od 1. července je pro vstup do země nutný doklad o očkování, potvrzení o prodělání nemoci nebo negativní test. Do konce června přitom stačilo předložit jen občanský průkaz či pas.

Jaké jsou aktuální podmínky pro vstup do oblíbených destinací? Podívejte se na reportáž TV Nova: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz