OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Nominace na Letní paralympijské hry v Tokiu. Do Japonska poletí nejméně 28 českých para sportovců

Nominace na Letní paralympijské hry v Tokiu. Do Japonska poletí nejméně 28 českých para sportovců

Kvalifikační proces pro letošní XVI. Letní paralympijské hry Tokiu je téměř u konce, a tak výkonné grémium Českého paralympijského výboru schválilo dne 16. července jmennou nominaci pro paralympijskou výpravu. Vedoucím bude nově Lenka Matošková, se kterou do japonského hlavního města odcestuje minimálně 28 českých para sportovců zastupujících osm paralympijských sportů.

Nejpočetnější část výpravy tvoří tentokrát atleti a plavci. V obou těchto sportech vyrazí do Tokia šest reprezentantů, mezi kterými nebudou chybět ani zkušení matadoři jako například Eva Datinská, Aleš Kisý, Arnošt Petráček nebo nestárnoucí veterán Miroslav Smrčka. Po čtyřech kvalifikačních místech získali cyklisté a lukostřelci. Takový David Drahonínský bude střílet šípy na paralympijské terče už na svých čtvrtých hrách v řadě.

Chybět nebudou ani tři stolní tenisté, po dvojicích se v Japonsku představí boccisté a sportovní střelci. Osamocená v rámci své sportovní disciplíny pak bude pouze Anastasja Vištalová v jezdectví. Konečná nominace se může ještě rozrůst o další jména na základě bipartitních míst. O těchto „divokých kartách“ se bude ještě rozhodovat v průběhu srpna.

Aktuální jmenná nominace sportovců pro LPH Tokio:

Atletika: Eva Datinská, Michal Enge, Tereza Jakschová, Aleš Kisý, Anna Luxová, František Serbus

Boccia: Kateřina Cuřínová, Adam Peška

Cyklistika: Kateřina Antošová, Patrik Jahoda, Ivo Koblasa, Tomáš Mošnička

Jezdectví: Anastasja Vištálová

Lukostřelba: Tereza Brandtlová, David Drahonínský, Václav Košťál, Šárka Musilová

Plavání: Vendula Dušková, Jonáš Kešnar, Dominika Míčková, Arnošt Petráček, Tadeáš Strašík, Miroslav Smrčka

Stolní tenis: Jiří Suchánek, Petr Svatoš, Filip Nacházel

Střelba: Jakub Kosek, Tomáš Pešek

Tisková zpráva
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Tisková zpráva

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz