Krimi

Padělky za 27 milionů korun. Celníci zajistili kopie hodinek i pašované maso

Padělky za 27 milionů korun. Celníci zajistili kopie hodinek i pašované maso
Zdroj: celnisprava.cz

Padělky za více než 27 milionů korun zadrželi ruzyňští celníci za poslední měsíc na letišti v Praze. Zabavené zboží bude pod dohledem celníků zničeno.

Stovky padělaných značkových hodinek, kabelek, obuvi, oblečení, batohů, ale třeba i šperků zajistili ruzyňští celníci během posledního měsíce. Kopie cenného zboží do Čech přicestovalo ve 131 balících, nejčastěji z Číny, Tchaj-wanu, Singapuru, Turecka nebo Malajsie.

“U všech případů bylo provedeným šetřením zjištěno porušení práv duševního vlastnictví k ochranným známkám a zadržené zboží bude zničeno pod celním dohledem,“ uvedla tisková mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská.

Související obsah

Vedle padělků značkového zboží celníci zachytili i pašované masné výrobky, u kterých chyběly nebo nesouhlasily údaje o zboží.

“Například u jedné ze zásilek bylo sice řádně deklarováno stolní a kuchyňské zboží, láhve pro výrobu nápojů nebo nože z oceli. Kontrolou ale bylo zjištěno, že zásilka obsahuje navíc 56 kilogramů zmraženého masa,“ popsala TN.cz Miškovská.

Dohromady celní správa zadržela 2 793 kilogramů masa a 297 kilogramů ryb ze zemí mimo Evropskou unii. Ve všech případech celníci zboží nepropustili do volného oběhu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz