Domácí

Obec o víkendu poničily záplavy. Lidé jsou na dně, popisuje obyvatel

Obce na severu Čech, které postihly o víkendu bleskové povodně, se vzpamatovávají z nejhoršího. Rozsáhlé škody napáchala velká voda také ve Velenicích na Českolipsku. Podle jednoho z tamních obyvatel zasáhla nejméně 30 domů.

V noci na neděli se velká voda prohnala zejména Českolipskem, kde napáchala ohromné škody. Podle čtenáře TN.cz Romana byla jednou z nejvíce postižených také obec Velenice. Tam v neděli před jednou hodinou ráno dosáhla řeka Svitavka 3. stupně povodňové aktivity.


"Bylo tam zasaženo nejméně 30 domů,“ napsal čtenář. Skutečnost potvrdila také obec, která zaznamenala průběh událostí na webových stránkách. Zatopená byla i komunikace vedoucí na Lindavu.

Související obsah


Hned v neděli obyvatelé začali odklízet následky bleskové povodně a hasiči pomáhali s odčerpáváním vody. "Lidé jsou unavení a psychicky na dně,“ doplnil Roman.


Liberečtí hasiči měli kvůli povodním o víkendu pořádně napilno. "Od pátečního poledne do pondělního rána jsme vyjížděli k víc jak 200 událostem na Liberecku a Českolipsku,“ informoval mluvčí hasičů Jan Přerovský.


Nejčastěji hasiči odčerpávali vodu ze zatopených rodinných domů, odčerpávali zatopené vodní laguny, monitorovali hladiny řek a připravovali protipovodňová opatření.


Jaké škody velká voda napáchala, zatím na Českolipsku nemají pořádně vyčíslené. V Liberci, kudy se povodně prohnaly už v sobotu, hovoří úřady o škodách v řádech mnoha milionů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz