Domácí

Opilý Brňan dělal problémy uklízečům, nadýchal 5,22 promile

Opilý Brňan dělal problémy uklízečům, nadýchal 5,22 promile
Zdroj: Profimedia/MP Brno

Silně opilý muž posedával o víkendu na schodišti u obchodního domu na brněnském Dornychu. Dělal tam problémy úklidové službě. Dechovou zkoušku napoprvé nezvládl, na záchytce přístroj ukázal 5,22 promile.

Strážníci si opilého muže na brněnském Dornychu všimli v neděli okolo poledne. "Posedával na schodišti u obchodního domu, kde prý komplikoval práci úklidové službě. Když se pokusil vstát, strážníci ho raději opatrně usadili, aby si neublížil," uvedl mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Muž se potácel a vůbec neovládal směr své chůze. Podle strážníků s ním byla složitá domluva. Snažil se je třeba přesvědčit, že má stejné křestní jméno jako příjmení.

Související obsah

"Ukázalo se však, že to není pravda. Dechovou zkoušku nejprve vůbec nezvládl. Podařilo se mu to až na záchytné stanici, kam ho hlídka nechala převézt," pokračoval Ghanem s tím, že přístroj ukázal hodnotu 5,22 promile alkoholu.

"Pro nenavyklého člověka by mohla být smrtelná, zdravotníci však vyhodnotili, že muž je schopen pobytu na záchytce. Do své péče si ho tedy převzala lékařka," uzavřel mluvčí.

Opilý muž dělal problémy také v Praze, válel se uprostřed křižovatky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Krátká zpráva

Evropský parlament udělil Sacharovu cenu Alexeji Navalnému

Evropský parlament udělil ve středu Sacharovu cenu za svobodné myšlení ruskému opozičnímu předákovi Alexeji Navalnému. Ten je momentálně vězněn v ruském vězení. Parlament ocenil jeho boj za svobodu a demokracii.

Píše se na Deník.cz