Zahraničí

Cyklista spadl na Floridě do vody vedle aligátora, ten se do něj zakousl

Cyklista spadl na Floridě do vody vedle aligátora, ten se do něj zakousl
Zdroj: Martin County Sheriff's Office

Dvojitou smůlu měl cyklista projíždějící přírodním parkem na Floridě. Nezvládl jízdu a spadl ze srázu do vody. Jenže dopadl hned vedle třímetrového aligátora, který ho těžce zranil.

Muž jel po stezce v přírodním parku u městečka Stuart v okrese Martin. Po průjezdu dřevěnou lávkou spadl a skutálel se z dvoumetrového srázu do jezírka. Bohužel hned vedle asi třímetrového aligátora, popsala v úterý na sociálních sítích místní policie.

Aligátor vetřelce okamžitě napadl a pokousal. Muži se však podařilo uniknout a vyškrábat se zpátky na příkrý břeh. Tam se držel za vystouplé kořeny stromů a křičel. V hojně navštěvovaném parku mu přispěchal na pomoc muž venčící psa. Spolu s dalšími kolemjdoucími ho vytáhl do bezpečí a vodítkem mu zaškrtil silně krvácející stehno.

Související obsah

Přivolaní záchranáři pak zraněného odnesli necelé dva kilometry k místu, kde mohl přistát vrtulník, který ho dopravil do nemocnice.

Policisté pak přivezli lovce aligátorů. Ten zjistil, že jde o samici, která zřejmě střeží hnízdo s nakladenými vejci, a proto je agresívní. Zvíře odchytil a převezl na aligátoří farmu. V příštích dnech se hodlá pustit do hledání hnízda, aby zachránil i nevyklubaná mláďata.

Po celé Floridě žije zhruba 1,3 miliónu aligátorů Přesto jsou jejich útoky na člověka velmi vzácné. Loni pokousali 12 lidí, ani jedno zranění nebylo smrtelné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz