Zahraničí

Cyklista spadl na Floridě do vody vedle aligátora, ten se do něj zakousl

Cyklista spadl na Floridě do vody vedle aligátora, ten se do něj zakousl
Zdroj: Martin County Sheriff's Office

Dvojitou smůlu měl cyklista projíždějící přírodním parkem na Floridě. Nezvládl jízdu a spadl ze srázu do vody. Jenže dopadl hned vedle třímetrového aligátora, který ho těžce zranil.

Muž jel po stezce v přírodním parku u městečka Stuart v okrese Martin. Po průjezdu dřevěnou lávkou spadl a skutálel se z dvoumetrového srázu do jezírka. Bohužel hned vedle asi třímetrového aligátora, popsala v úterý na sociálních sítích místní policie.

Aligátor vetřelce okamžitě napadl a pokousal. Muži se však podařilo uniknout a vyškrábat se zpátky na příkrý břeh. Tam se držel za vystouplé kořeny stromů a křičel. V hojně navštěvovaném parku mu přispěchal na pomoc muž venčící psa. Spolu s dalšími kolemjdoucími ho vytáhl do bezpečí a vodítkem mu zaškrtil silně krvácející stehno.

Související obsah

Přivolaní záchranáři pak zraněného odnesli necelé dva kilometry k místu, kde mohl přistát vrtulník, který ho dopravil do nemocnice.

Policisté pak přivezli lovce aligátorů. Ten zjistil, že jde o samici, která zřejmě střeží hnízdo s nakladenými vejci, a proto je agresívní. Zvíře odchytil a převezl na aligátoří farmu. V příštích dnech se hodlá pustit do hledání hnízda, aby zachránil i nevyklubaná mláďata.

Po celé Floridě žije zhruba 1,3 miliónu aligátorů Přesto jsou jejich útoky na člověka velmi vzácné. Loni pokousali 12 lidí, ani jedno zranění nebylo smrtelné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz