Domácí

V Pardubicích utekl jedovatý had. Plazil se na autobusové zastávce

V Pardubicích utekl jedovatý had. Plazil se na autobusové zastávce
Zdroj: Městská policie Pardubice

Hrůzné okamžiky zažili cestující, kteří na zastávce v Pardubicích čekali na autobus. Ve středu dopoledne se za nimi totiž připlazil jedovatý had.

Pozornost lidí na zastávce hromadné dopravy v ulici S. K. Neumanna v Pardubicích ve středu vzbudil nápadně zbarvený had, který se plazil ulicí. Jeden z cestujících okamžitě poznal, že se pravděpodobně nejedná o neškodnou užovku a přivolal strážníky.

“Tento muž se zachoval naprosto příkladně. Oznamovatel hada sledoval, zbytečně se k němu nepřibližoval, vyčkal na místě do příjezdu strážníků, kteří provedli odborný odchyt," řekla TN.cz mluvčí Městské policie Pardubice Lucie Klementová.

Související obsah

Jeden ze strážníků, který se o plazy zajímá, v hadovi okamžitě poznal mírně jedovatého heterodona nosatého. “Ten více zastrašuje, než útočí, nebezpečný je spíš pro drobné savce než pro člověka. Pro svou nenáročnost a zajímavost je navíc mezi chovateli oblíbeným druhem," doplnila Klementová. Hada strážníci převezli do městského útulku ve Štrossově ulici, kde čeká na svého majitele.

Hada, který unikl z terária, řešili pardubičtí strážníci naposledy minulý týden. Tehdy museli zasahovat přímo v bytě, kde ženu vyděsila dvoumetrová užovka, která utekla jejímu synovi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz