Domácí

V Pardubicích utekl jedovatý had. Plazil se na autobusové zastávce

V Pardubicích utekl jedovatý had. Plazil se na autobusové zastávce
Zdroj: Městská policie Pardubice

Hrůzné okamžiky zažili cestující, kteří na zastávce v Pardubicích čekali na autobus. Ve středu dopoledne se za nimi totiž připlazil jedovatý had.

Pozornost lidí na zastávce hromadné dopravy v ulici S. K. Neumanna v Pardubicích ve středu vzbudil nápadně zbarvený had, který se plazil ulicí. Jeden z cestujících okamžitě poznal, že se pravděpodobně nejedná o neškodnou užovku a přivolal strážníky.

“Tento muž se zachoval naprosto příkladně. Oznamovatel hada sledoval, zbytečně se k němu nepřibližoval, vyčkal na místě do příjezdu strážníků, kteří provedli odborný odchyt," řekla TN.cz mluvčí Městské policie Pardubice Lucie Klementová.

Související obsah

Jeden ze strážníků, který se o plazy zajímá, v hadovi okamžitě poznal mírně jedovatého heterodona nosatého. “Ten více zastrašuje, než útočí, nebezpečný je spíš pro drobné savce než pro člověka. Pro svou nenáročnost a zajímavost je navíc mezi chovateli oblíbeným druhem," doplnila Klementová. Hada strážníci převezli do městského útulku ve Štrossově ulici, kde čeká na svého majitele.

Hada, který unikl z terária, řešili pardubičtí strážníci naposledy minulý týden. Tehdy museli zasahovat přímo v bytě, kde ženu vyděsila dvoumetrová užovka, která utekla jejímu synovi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz