Zahraničí

Na slovenské škole všichni žáci propadli, chtějí ji zrušit

Na slovenské škole všichni žáci propadli, chtějí ji zrušit
Zdroj: TV Markíza

Slovenské ministerstvo školství hodlá vyřadit ze své sítě střední odbornou školu v Trebišově. Kromě nejasností ve financování se škole povedl i nevídaný kousek, všichni její žáci totiž propadli.

Slovenská střední odborná škola v Trebišově se tento rok nechvalně zapsala do historie vzdělávání. Všech skoro 600 žáků soukromé školy totiž letos propadlo. Ministerstvo školství se v reakci na děsivé výsledky rozhodlo školu zrušit, informoval slovenský server noviny.sk.

Škola má otevřené dvouroční učební obory. Od 31. srpna by ale měly být všechny zavřeny. "Minulý týden vydalo ministerstvo školství rozhodnutí o vyřazení školy ze sítě," uvedla Renáta Vitková z odboru komunikace ministerstva školství.

Zřizovatel školy však tvrdí, že o ničem podobném neví. "Nejsme si vědomi, že by škola v naší působnosti byla vyřazena ze sítě škol, nejdříve musí proběhnout podle zákona setkání se zřizovatelem," řekla Margita Romanovská ze správní rady neziskové organizace Biela voda.

Související obsah

Návrh na vyřazení přišel i kvůli inspekci, které vadilo financování i přijímací řízení školy. Škola mimo jiné totiž podle inspekce přijímala žáky, kteří už toto vzdělání získali. Díky vysokému počtu studentů měla škola nárok na státní příspěvek přibližně dva miliony eur. Ředitelka Petra Kováčová si ale stojí za tím, že nic protizákonného škola neudělala.

Pokud školu ministerstvo úspěšně vyřadí, budou mít žáci možnost v dalším školním roce pokračovat ve vzdělávání na středních školách v okolí.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz