Zahraničí

Ivan tragicky zemřel ve výšce 250 metrů, v práci ho zabil služební výtah

Středním Slovenskem otřáslo počátkem týdne neštěstí poté, co 56letého Ivana zabil ve výšce 250 metrů výtah, jelikož se muži při měření signálu na televizním vysílači zasekl postroj. Záchranáři mu už nedokázali pomoci.

Tragédie se stala na vysílači Suchá hora v Kremnických vrších. Ivana při údržbových pracích zachytil ve vysoké výšce služební výtah. Podle předběžných zjištění muž scházel dolů a postrojem se zachytil o výtah, který jel opačným směrem, informují tvnoviny.sk.

Vysílač Suchá hora na Skalce je druhou nejvyšší stavbou Slovenska. Tragický pracovní úraz se stal ve výšce asi 250 metrů. Se snesením bezvládného těla museli pomáhat horští záchranáři.

Související obsah

Podobná tragédie otřásla Slovenskem také v květnu. V Bratislavě zemřelo ve výtahu ani ne měsíční dítě. Mladá maminka, která při pokusu o záchranu také utrpěla vážná zranění, i přes veškerou snahu lékařů v nemocnici zemřela.

Podle dostupných informací maminka nastupovala s kočárkem do výtahu, který se ale pravděpodobně i s otevřenými dveřmi rozjel. Miminko zemřelo na místě, mladá žena při pokusu o záchranu svého synka zůstala zaklíněná mezi výtahem a šachtou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz